Roland Kane - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

#

Roland Kane

Były dowódca i mentor Turoka, następnie ścigany przez niego wróg.

Informacje ogólneRoland Kane jest antagonistą występującym w grze FPS Turok z 2008 roku. Przed wydarzeniami ukazanymi w tytule odbił Josepha Turoka z więziennego transportu i zaoferował mu dołączenie do prowadzonej przez siebie grupy Wolf Pack. Bohater szybko stał się pupilem Kane'a, był trenowany przez niego i jego prawą rękę, Johna Grimesa. W trakcie wydarzeń w Kolumbii Roland dał się poznać jako człowiek bardzo brutalny. Bez skrupułów zamordował niewinną kobietę, którą wcześniej przez przypadek zranił Turok. Z tego powodu Joseph zdezerterował z Wolf Pack. Wkrótce potem Kane również odszedł, wraz z Grimesem rozpoczął współpracę z najemnikami z Mendel-Gruman Corporation. Po trzech latach od ucieczki Turok wraz z odziałem Whiskey Company zaczął go ścigać. W tym czasie Kane był już zaangażowany w biologiczne tworzenie dinozaurów, które miały być użyte jako broń.

CharakterystykaJest starszym mężczyzną o gęstych, czarnych włosach i brodzie. Nosi ciemne stroje. Turokowi starał się nie tylko przekazać całą swoją wiedzę na temat technik sił specjalnych, lecz także chciał uświadomić mu znaczenie jego pochodzenia. W żyłach Josepha płynęła krew Indian z plemienia Kiowa. Zdaniem Kane'a zrozumienie tego miało uczynić z podopiecznego jeszcze groźniejszego wojownika. Generał był człowiekiem przebiegłym i bezlitosnym, choć dla własnych interesów chciał zrobić wszystko - miał sentyment do Turoka. Zdolny był nawet wybaczyć mu przewinienia i zaproponował ponową współpracę.

Ciekawostki  • Postać wzorowana była na granym przez Marlona Brando Walterze E. Kurtzu z filmu Czas Apokalipsy (1979). Warto wiedzieć, że dzieło oparte było na motywach książki „Jądro ciemności” autorstwa Josepha Conrada.
Opis bohatera napisał # Krzysiek „Bebop” Kałuziński, ostatnia aktualizacja - 26 lipca 2016.
  • Płeć mężczyzna
  • Debiut Turok
  • Rasa człowiek
  • Pochodzenie Ziemia
  • Profesja generał
  • Dubbing angielski Powers Boothe