Turok - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

#

Turok

PC360PS3
Opis gry

Informacje ogólneTurok to kolejna odsłona popularnego, zapoczątkowanego w 1997 roku cyklu strzelanin, stworzona pod okiem mało znanej firmy Propaganda Games. Studio przejęło markę stworzoną przez Iquana Entertainment po bankructwie głównego wydawcy – Acclaim. Dla serii ma to ogromne znaczenie, nowi właściciele zdecydowali się całkowicie zerwać z wcześniejszymi dziełami opartymi na komiksach o tym samym tytule. Zamiast nich zaoferowali graczom zupełny restart z własną wizją świata. Studio do pracy udało się nakłonić profesjonalnych aktorów m.in. Gregory'ego Cruza (Człowiek z blizną, Kobra), Rona Perlmana (Hellboy, Synowie Anarchii), Timothy'ego Olyphanta (Hitman, Justified: Bez przebaczenia) czy Wiliama Fichtnera (Skazany na śmierć).

Gra została wydana wyłącznie na PC i konsole Xboxa 360 i Playstation 3.

Fabuła gryAkcja gry przenosi nad do niedalekiej przyszłości, kiedy to trafiamy na bardzo tajemniczą, mroczną planetę. Wcielamy się w postać Josepha Turoka - uprzednio członka elitarnej grupy komandosów znanej jako Wolf Pack. Przed trzema laty służył pod rozkazami bezlitosnego Rolanda Kane'a. Zdezerterował, by z czasem z nową jednostką Whiskey Company odszukać byłego mentora i wymierzyć mu sprawiedliwość. Zadanie od początku nie należy do najprostszych. Członkowie oddziału pozostają wobec Turoka nieufni ze względu na jego przeszłość. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy statek z grupą na pokładzie zostaje zestrzelony. Gracz będzie musiał nie tylko zmierzyć się z najemnikami Kane'a, lecz także dinozaurami...

Gameplay i inneTurok oferuje niesamowicie dynamiczną akcję, rodem z filmów sci-fi. Rozgrywka jest bardzo różnorodna, a najciekawszym jej aspektem są oczywiście walki z dinozaurami. Wszyscy przeciwnicy mają wysoko rozwiniętą Sztuczną Inteligencję, dzięki której walka z każdym z nich jest inna i wymaga od nas różnych umiejętności. Jesteśmy w stanie użyć otwartego ognia przeciw przeciwnikom, przy wykorzystaniu różnego rodzaju zmyślnych broni. Możemy również działać z ukrycia, wykorzystując wyposażenie do tego niezbędne (nóż, łuk). Znajdzie się więc tutaj coś dla fanów widowiskowych strzelanin oraz dla tych wolących rozgrywkę typu Splinter Cell.

Oprawa graficzna gry stoi na bardzo wysokim poziomie: w pełni wykorzystywała możliwości konsol nowej generacji w czasach wydania. Animacje są płynne, a grafika szczegółowa: podobnie jest z modelami poziomów i postaci. Również dźwięk prezentuje wysoki poziom.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 01 września 2007.
Xbox 360
Dolby Digitalwłasne ścieżki dźwiękowekomunikacja głosowapobieranie zawartości gryrankingi • HDTV 720p/1080i/1080p • 124 KB na zapis gry
PlayStation 3
funkcje sieciowe • HD 720p • 252 KB wymaganego miejsca na dysku

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
2-16 graczy, rywalizacja, multiplayer
Gra

Turok

Wydania gry

już wydane
# 05 lutego 2008 360PS3
# 14 lutego 2008 360PS3
# 22 kwietnia 2008 PC
# 12 czerwca 2008 PC

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PC
360
PS3