Gamedile.pl

#

Piorun

PCPS2NDS360PS3Wii
Znana także jako Bolt.
Opis gry
Piorun, w oryginale znany jako „Bolt”, to gra zręcznościowa oparta na motywach filmu animowanego dla dzieci wytwórni Walta Disney'a. Powstała z myślą o większości platform sprzętowych dostępnych w momencie wydania.

Mechanika rozgrywkiBolt należy do gatunku dziecięcych platformówek - akcja w grze jest wartka, a same schematy rządzące rozgrywką - nieskomplikowane. W czasie zabawy kierujemy poczynaniami nie tylko tytułowego psa Pioruna, ale również jego właścicielki - Penny. Oboje są wyposażeni w specjalne umiejętności, które pozwalają im radzić sobie w rozmaitych sytuacjach. Podczas gdy Piorun jest zręczny i szybki niczym światło, Penny potrafi się skradać, hackować komputery czy też dostawać się w niedostępne dla jej zwierzaka miejsca.

Głównym zadaniem w grze jest przedzieranie się przez kolejne etapy, radzenie sobie z nieprzyjaciółmi i rozwiązywanie prostych zagadek logicznych, które są stawiane na naszej drodze.

Warstwa technicznaAutorzy zadbali o to, by gra jak najbardziej odwzorowywała swój filmowy pierwowzór - mamy tutaj zatem do czynienia z kreskówkową, obfitującą w żywe barwy oprawą graficzną oraz przyjemnymi dla oka animacjami. W oryginalnej angielskiej wersji językowej głosu postaciom w grze udzielili John Travolta (Piourn) i Miley Cyrus (Penny).
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 08 marca 2018.

Klasyfikacja PEGI

PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak trybu sieciowego
Gra

Bolt

Wydania gry

już wydane
# 18 listopada 2008 PCPS2NDS360PS3Wii
# 27 listopada 2008 PS2360PS3
# 04 grudnia 2008 PCNDSWii

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PC
360
PS3
PS2