CDP - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!
  • Nazwa firmy: CDP
  • Kraj: pl Polska
  • Data założenia: 1994
  • Siedziba: Jagiellońska 88 Budynek 30U
    00-992 Warszawa
  • Numer telefonu: 801 801 815
  • Strona www: http://cdp.pl
CDP Sp. z o. o., wcześniej znane jako cdp.pl Sp. z o. o., a jeszcze wcześniej jako CD Projekt Sp. z o. o. (z czego ta ostatnia nazwa jest zdecydowanie najbardziej rozpoznawalną) jest polskim dystrybutorem gier wideo, filmów i e-booków. Firma założona została przez Marcina Iwińskiego i Michała Kicińskiego,

W swoim początkowym okresie, jeszcze jako CD Projekt, zajmowała się sprowadzaniem produktów ze Stanów Zjednoczonych i dystrybuowaniem ich na terenie naszego kraju - z uwagi na to, że była w tym bardzo sukcesywna, za jej sprawą na naszym ryku pojawiło się wiele tytułów, w tym te Blizzarda, Interplay czy Blue Byte. Wydane przez siebie dzieła studio opatrywało pudełkami w języku polskim oraz instrukcjami, również w naszym rodzimym języku - często temu wszystkiemu towarzyszyła pełna polska wersja językowa. Firma do tej pory słynie z wydawania wielu zagranicznych tytułów i opatrywania ich polskimi materiałami.

W 2012 roku struktura firmy CD Projekt została zmieniona, co zaowocowało również zmianą nazwy - całość od tej pory była znana jako CDP.PL, przy czym zachowała cały swój katalog wydawniczy. W listopadzie 2014 roku sprzedany został pakiet kontrolny spółki dystrybucyjnej CD PROJEKT S. A., co zaowocowało wydzieleniem CDP.PL poza grupę i rozpoczęciem jego samodzielnej działalności. W efekcie tego powstała specjalna platforma dystrybuująca nie tylko gry, ale i wspomniane we wstępie audiobooki, e-booki, muzykę oraz cyfrowe filmy, poszerzając potem swoją ofertę również o gry planszowe i różnego rodzaju artykuły kolekcjonerskie (między innymi figurki).

W marcu 2017 roku prawa do marki i wszystkich towarzyszących jej elementów (między innymi strony internetowej, znaku towarowego i licencji na korzystania z platformy software'owej) nabyła firma Topmall sp. z o. o. Przemianowała ona całość na CDP sp. z o.o. i skupiła się na tym, z czego zasłynęła cała firma, a zatem na dystrybucji i lokalizacji gier na terenie naszego kraju.

Stworzone gry

    Brak informacji o grach stworzonych przez tę firmę.

Wydane gry