Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

#
Opis gry
Call of Cthulhu to gra przygodowa oparta na mitologii Cthulhu, bazuje ona na twórczości pisarza H. P. Lovecrafta oraz podręczniku fabularnym. Za opracowanie tytułu odpowiedzialne jest studio Cyanide, które w swoim CV ma między innymi serię Styx. Gra została wydana na PC, PS4 oraz Xbox One.

Fabułą gryHistoria rozpoczyna się w roku 1924, gdy prywaty detektyw Edward Pierce zostaje wysłany z zadaniem zbadania tragicznej śmierci rodziny Hawkinsów. W tym celu odwiedza ich rezydencję na odizolowanej wyspie Darkwater, u wybrzeżu Bostonu. Protagonista szybko przekonuje się, że nie może liczyć na pomoc miejscowych, a raporty lokalnej policji pozostawiają wiele do życzenia. To jednak tylko przedsmak świata intryg i horroru, w jakim się znajdzie.

Mechanika rozgrywkiCall of Cthulhu jest pierwszoosobową produkcją, w której eksplorujemy posępne miasteczko i poznajemy skrywane przez nie tajemnice. W grze nie brakuje rozmów z postaciami niezależnymi, rozwiązywania zagadek oraz elementów charakterystycznych dla skradanek. W wielu przypadkach to od nas zależy, w jaki sposób poradzimy sobie z przeciwnościami. Szukanie rozwiązań jest konieczne, bo główny bohater jest tylko człowiekiem, który nie poradzi sobie z grupą wrogo nastawionych mieszkańców.

W grze pojawiają się elementy zaczerpnięte z gry pen & paper Zew Cthulhu wydawnictwa Chaosium. Są to zarówno opcje role-play, jak i zmiany w stanie umysłu bohatera. W Call of Cthulhu czasami lepiej jest unikać nadprzyrodzonych istot, bo spotkanie z nimi może doprowadzić Pierce'a do szaleństwa.
Opis gry napisał # Krzysiek „Bebop” Kałuziński, ostatnia aktualizacja - 30 września 2018.

Klasyfikacja PEGI

PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak trybu sieciowego
Najświeższe informacje
Wymagania sprzętowe wersji na PC

Minimalna konfiguracja

  • System operacyjny: Windows 7/8/10 64-bit
  • Procesor: Core i5-3450 3.1 GHz / FX-6300 3.5 GHz
  • Pamięć: 8 GB RAM
  • Karta graficzna: 2 GB, GeForce GTX 660 / Radeon HD 7870
  • Miejsce na dysku: 13 GB

Zalecana konfiguracja

  • System operacyjny: Windows 7/8/10 64-bit
  • Procesor: Core i7-3820 3.6 GHz / AMD FX-8370 4.0 GHz
  • Pamięć: 8 GB RAM
  • Karta graficzna: 4 GB, GeForce GTX 970 / Radeon R9 390
  • Miejsce na dysku: 13 GB

Gry podobne do Call of Cthulhu

Gra

Call of Cthulhu

Wydania gry

już wydane
# 30 października 2018 PCPS4XO
# 30 października 2018 PCPS4XO

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PC
XO
PS4