Gamedile.pl

#
Opis gry
Call of Duty: Infinite Warfare to osadzony w uniwersum science fiction pierwszoosobowy shooter - kontynuacja jednej z najpopularniejszych serii z tego gatunku. Stworzony został przez studio Infinity Ward, które zajmuje się wyłącznie tym cyklem - i to od 2003 roku (czyli od pierwszej jego części). Jest to pierwsza jego odsłona wydana wyłącznie na komputery osobiste oraz konsole Xbox One i PlayStation 4.

Pierwszy zwiastun gry pojawił się w sieci 2 maja 2016 roku, wtedy to też całość została oficjalnie zapowiedziana.

Fabuła gryWarstwa fabularna gry zrywa z wszystkim do tej pory zaprezentowanymi częściami, ukazując losy zupełnie nowych postaci żyjących w niewidzianym wcześniej w rej serii uniwersum. Osią napędową całości jest sojusz zwany United Nations Space Alliance, utworzony przez kilka ziemskich państw w celu ruszenia na podbój galaktyki. Niestety, cały sojusz - jak to często bywa - nie został przyjęty pozytywnie przez wszystkich, zwłaszcza nacjonalistów odmawiających bratania się z innymi państwami. Ci przeciwnicy utworzyli wspólnie organizację Settlement Defense Front, rozpoczynając tym samym swoistą wojnę. My staniemy w niej po stronie UNSA, wcielając się w postać kapitana Reyesa.

Mechanika rozgrywkiSama mechanika rozgrywki, choć dość typowa dla pierwszoosobowych strzelanek, wprowadza dość sporo nowych rozwiązań. Autorzy zdecydowali się na wprowadzenie myśliwców Jackal, w związku z tym walka nie rozgrywa się już wyłącznie na ziemi, ale również i w powietrzu, cały czas zachowując założenia gatunku. Warto też wspomnieć, iż pozyskaliśmy tak zwane centrum dowodzenia (jest nim statek wojenny Retribution), w którym sami możemy zadecydować, na którą z misji się zdecydujemy w danym momencie.

Warstwa technicznaW związku z odejściem od konsol starszej generacji, Call of Duty: Infinite Warfare oferuje oprawę graficzną na wyższym poziomie - wciąż jednak zależy ona od platformy sprzętowej, z jakiej korzysta gracz. W naszym kraju produkcja została wydana w pełnej polskiej wersji językowej.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 10 listopada 2016.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

brak danych
brak danych
Najświeższe informacje
 • #

  Darmowy okres Call of Duty: Infinite Warfare

  13 grudnia 2016
  Już od 15 grudnia od godz. 19:00 posiadacze PS4 oraz Xbox One będą mogli za darmo przetestować Call of Duty: Infinite Warfare. Promocja potrwa do 20 grudnia. W tym czasie gracze będą mogli zapoznać się z dwiema...

Gry podobne do Call of Duty: Infinite Warfare

Gra

Call of Duty: Infinite Warfare

 • Platformy: PCPS4XO
 • Gatunek: Strzelanka» FPS
 • Producenci:
 • Wydawcy:
 • Tematy Science fiction

Wydania gry

już wydane
# 04 listopada 2016 PCPS4XO
# 04 listopada 2016 PS4XO
# 13 grudnia 1901 PC