Battlefield 1 - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

#

Battlefield 1

PCPS4XO
Opis gry

Informacje ogólneBattlefield 1 to stworzona przez studio DICE (będące oddziałem giganta Electronic Arts) militarna gra akcji, będąca kontynuacją bijącej rekordy popularności serii. Tym razem autorzy, po raz pierwszy w historii cyklu, zdecydowali się przenieść całość w realia I Wojny Światowej (co zresztą sugeruje tytuł), bardzo rzadko wykorzystywane w grach wideo (zazwyczaj króluje w nich II Wojna Światowa). Całość zapowiedziana została 6 maja 2006 roku i od początku miała trafić na komputery osobiste oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Na 31 sierpnia 2016 roku autorzy postanowili wydać jej otwartą wersję beta, w której gracze mieli okazję zakosztować dwóch trybów rozgrywki wieloosobowej.

Fabuła gryJak już zostało wcześniej wspomniane, gra Battlefield 1 przenosi nas w realia I Wojny Światowej - choć ukazuje prawdziwy konflikt, skupia się na kilku fikcyjnych bohaterach niezależnych, którzy wzięli udział w tym konflikcie. Razem z nimi jesteśmy w stanie wziąć udział w tworzeniu historii i stać się pionierami w użyciu broni, które pojawiły się właśnie w latach 1914-1918, w tym miotaczy ognia. Przemierzymy przy tym cały świat, gdyż każda z postaci ma wywodzić się z innego jego obszaru.

Rozgrywka w grzeCała mechanika produkcji w znacznym stopniu odbiega od tego, do czego zdążyły nas przyzwyczaić dwie poprzednie odsłony cyklu, stanowiąc swoisty powrót do korzeni. Zamiast zatem być zamykanymi w obrębie liniowych map, otrzymujemy tutaj większą swobodę w przemierzaniu o wiele większych obszarów, jak również w sposobie wykonywania kolejnych misji. Jest to zatem podejście, które może być bardziej kojarzone z pierwszymi odsłonami serii.

Naturalnie rzecz biorąc osią Battlefield 1 jest toczenie pojedynków. W tym miejscu autorzy również dali nam o wiele większe pole do popisu - podczas gdy niektóre misje przechodzimy „pieszo”, wiele wymaga od nas zastosowania rozmaitych pojazdów. Jako że okres, w którym dzieje się akcja stanowi upowszechnienie czołgów w militarnym świecie, to właśnie za ich sterami siądziemy najczęściej. Pokierujemy również myśliwcami, jak również okrętami wojennymi. Dodatkowym smaczkiem może być możliwość walki... konnej.

Walki mają o wiele bardziej brutalny charakter, co jest widoczne przede wszystkim przy pojedynkach w zwarciu.

Strona technicznaBattlefield 1 bazuje na trzeciej odsłonie silnika Frostbite, nieco ulepszonej i dopracowanej pod swoje potrzeby. Wydanie gry wyłącznie na nowsze platformy sprzętowe pozwoliło autorom pokusić się o szereg zmian upiększających oraz poprawiających wrażenia wizualne użytkowników.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 18 sierpnia 2016.
PlayStation 4
obsługa gry zdalnejfunkcja wibracji DualShock 4 • HD 720p/1080i/1080p • 50 GB wymaganego miejsca na dysku
Xbox One
obsługa gry zdalnejfunkcja wibracji DualShock 4

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
2-64 graczy, kooperacja, rywalizacja, multiplayer
Najświeższe informacje
 • #

  Listopadowy Games With Gold z Battlefield 1

  29 października 2018
  Poznaliśmy ofertę Games With Gold przewidzianą na listopad, posiadacze Xbox One będą mogli ten miesiąc spędzić w okopach podczas I Wojny Światowej. Battlefield 1 (1-30 listopada)Race the Sun (16...
 • #

  Patrick Bach odchodzi z DICE

  08 listopada 2016
  Premiera Battlefield 1, gry nawiązującej do I wojny światowej, to nowy początek tej popularnej serii. Jak się okazuje, jest to zarazem pożegnanie Patricka Bacha, który od 15 lat piastował stanowisko szefa...
 • #

  Dzisiaj premiery Battlefield 1 oraz Civilization VI

  21 października 2016
  21 października jest dobrym dniem dla graczy. Już dzisiaj debiutują bowiem dwie ciekawe i długo wyczekiwane gry. Zaczniemy od Battlefield 1, nowego hitu EA DICE, który przenosi graczy w realia I wojny...
Gra

Battlefield 1

Wydania gry

już wydane
# 21 października 2016 PCPS4XO
# 21 października 2016 PCPS4XO

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PC
XO
PS4