Gamedile.pl

#
Znana także jako Call of Duty: MW 2, Call of Duty 6.
Opis gry
Call of Duty: Modern Warfare 2 jest kolejną odsłoną znanej i rozpoznawalnej serii dynamicznych pierwszoosobowych strzelanek. Powstała w studiu Infinity Ward, które przygotowało również trzy poprzednie odsłony cyklu (w sumie do tej pory było ich sześć). Gra stanowi kontynuację tego, co zostało zaprezentowane w Call of Duty 4: Modern Warfare, zarówno pod względem fabularnym, jak i technicznym.

Konwencja gryChoć cała seria Call of Duty skupia się na okresie II Wojny Światowej, w Modern Warfare mamy do czynienia z konfliktami mającymi miejsce w czasach współczesnych, kiedy to wojsko dysponuje nowinkami technologicznymi, które ułatwiają mu radzenie sobie na polu walki.

Mechanika rozgrywkiCall of Duty: Modern Warfare 2 to pierwszoosobowa strzelanka, w której podejmujemy się wykonywania różnych misji o charakterze wojennym. Wcielamy się przy tym w żołnierza współczesnej armii i jesteśmy w stanie posługiwać się całym arsenałem zróżnicowanych broni. Misje mają różne cele, a realizacja wielu z nich często zmusza nas do działania w grupie czy też korzystania z pojazdów.

Warstwa technicznaChoć gra nie oferuje ogromnego skoku pod względem oprawy audiowizualnej, autorzy wprowadzili w niej kilka niewidzianych wcześniej nowości mających na celu zwiększenie realizmu rozgrywki. Pozyskaliśmy tutaj dostęp do wielu nowych trybów rozgrywki, przede wszystkim w module sieciowym. Sama gra cechuje się z kolei sporą różnorodnością środowisk, które odwiedzamy i wszelkiego rodzaju elementów świata przedstawionego.

Gra została oparta na autorskim silniku IW Engine w najnowszej wersji 4.0, zbudowanego na bazie id Tech 3. Dzięki niemu autorom udało się oszczędzić miejsce na dysku, a jednocześnie stworzyć znacznie większe obszary przy braku spadku płynności rozgrywki czy jakości tekstur.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 06 marca 2018.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1-4 graczy, kooperacja, rywalizacja, single player, split screen
2-18 graczy, kooperacja, rywalizacja, multiplayer
Gra

Call of Duty: Modern Warfare 2

Wydania gry

już wydane
# 10 listopada 2009 PC360PS3
# 10 listopada 2009 PC360PS3

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PC
360
PS3