Captain America: Super Soldier - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

Opis gry
Captain America: Super Soldier jest grą akcji stworzoną przez zespół Next Level Games z myślą o konsolach PlayStation 3, Xbox 360, Nintendo 3DS, Nintendo DS oraz Wii. Nad portami przeznaczonymi na dwie ostatnie konsole pracowały zespoły odpowiednio Griptonite Games i High Voltage Software.

Produkcja została wydana w tym samym czasie, co film Captain America: Pierwsze starcie, czyli w roku 2011. Autorzy zdecydowali się jednak nie opierać na nim warstwy fabularnej i zamiast tego opracować własną. Mimo to w głównych rolach wystąpili aktorzy znani z kina: Chris Evans (Kapitan Ameryka), Neal McDonough (Dum Dum), Hayley Atwell (Peggy Carter), Sebastian Stan (Bucky) czy JJ Feild (Falsworth).

Warstwę fabularną opracował Christos Gage, twórca serii komiksowej Avengers: The Initiative.

Fabuła gryHistoria pokazuje nam losy Kapitana Ameryki u progu jego kariery jako superbohatera. W roku 1944 protagonista zostaje wysłany do Bawarii celem zbadania placówki organizacji Hydra. Okazuje się, że pracuje w niej dr Arnim Zola, w którego wynalazki uzbrajani są nazistowscy żołnierze. Kapitan Ameryka musi go powstrzymać. To nie będzie jednak łatwe. Na jego drodze staną bowiem tacy antagoniści, jak Baron Wolfgang Von Strucker czy sam Red Skull.

Mechanika rozgrywkiCaptain America: Super Soldier jest trzecioosobową grą akcji, która w dużej mierze przypomina serię Batman Arkham od Rocksteady. Tutaj również przejmujemy kontrolę nad superbohaterem, a gameplay jest mieszanką walki, eksploracji i prostych zagadek. Podczas starć mamy możliwość wyprowadzania kilku kombinacji ciosów, dobijania powalonych wrogów, odbijania pocisków tarczą czy rzucania nią. Możemy również rozwijać bohatera dzięki tzw. Intel Points.

Poza walką przemieszczamy się też po platformach - bohater potrafi skakać, wspinać się czy bujać na drążkach. W roli drobnych elementów logicznych występuje tutaj m.in. łamanie haseł do drzwi.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 06 lipca 2018.
PlayStation 3
wsparcie dla 3Dfunkcja wibracji DualShock 3funkcje sieciowe • HD 720p • 3937 MB wymaganego miejsca na dysku

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak trybu sieciowego
Gra

Captain America: Super Soldier

  • Platformy: NDS360PS3Wii3DS
  • Inne nazwy: [lang=es]Capit
  • Gatunek: Gra akcji» TPP
  • Producenci: Next Level Games (główny)
  • Wydawcy: # SEGA# CDP
  • Tematy Komiksowa, Superbohaterowie
  • Perspektywa: Trzecioosobowa (TPP)
  • Prezentacja: 3D

Wydania gry

już wydane
# 15 lipca 2011 360PS3
# 15 lipca 2011 NDS360PS3Wii
# 25 października 2011 3DS

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
360
PS3
3DS
NDS
Wii