Gamedile.pl

#

Auta 2

PCNDS360PS3Wii
Znana także jako Cars 2: The Video Game.
Opis gry
Cars 2: The Video Game, w Polsce znane po prostu jako Auta 2, to stworzona przez studio Avalanche Software gra wyścigowa bazująca na dwóch pierwszych odsłonach filmowej animacji o tym samym tytule, podążająca za losami Zygzaka McQueena.

Proces produkcyjny gry rozpoczął się we wczesnej fazie 2009 roku i - podobnie, jak w przypadku gry opartej na filmie „Toy Story 3”, nad którą pracował ten sam deweloper - autorzy w jego trakcie pozostawali w bliskim kontakcie ze studiem Pixar, co zaowocowało mnóstwem podobieństw do filmowego pierwowzoru.

Fabuła gryStart akcji w grze można usytuować w końcowych fazach drugiej odsłony filmowego pierwowzoru, kiedy to Zygzak McQueen wraz z przyjaciółmi staje się częścią agencji szpiegowskiej C.H.R.O.M.E. To właśnie z jej ramienia działają oni w tej produkcji.

Mechanika rozgrywkiMechanicznie Auta 2 stanową mieszankę gry wyścigowej i zręcznościówki, oferując możliwość zabawy w kilku różnych trybach. Jak w większości trybów bywa, naszym głównym celem jest dotarcie do mety na pierwszej pozycji. W standardowych wyścigach odbywa się to na znanych z innych przedstawicielek gatunku zasadach. Tryb Battle Race wprowadza do zabawy bronie, których wykorzystanie pozwala nam przeszkadzać rywalom, albo też poprawiać swoje osiągi. Survival Challenge to moduł, w którym stale tracimy życie - aby kontynuować zabawę, musimy stale ładować swoje baterie poprzez zbieranie ich ikonek porozrzucanych na mapie. Hunter Challenge to z kolei typowa walka na arenie, w której musimy przetrwać fale nadchodzących przeciwników.

W grze bawić się możemy albo w pojedynkę, albo też w towarzystwie do czterech graczy. Zabawa ma wtedy charakter drużynowy, albo też czysto rywalizacyjny, w którym każdy jest wrogiem każdego.

Warstwa technicznaZ uwagi na współpracę z firmą Pixar, autorom udało się zaangażować do gry aktorów, którzy pracowali nad dubbingiem w filmowym pierwowzorze. W związku z tym usłyszymy ich głosy w czasie zabawy (również w języku polskim). Również oprawa graficzna przypomina oryginalne dzieło - w czasie zabawy zwiedzimy z kolei lokacje, które możemy kojarzyć z ekranów kin.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 25 marca 2018.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1-4 graczy, kooperacja, single player, split screen
2-4 graczy, kooperacja, rywalizacja, multiplayer
Gra

Cars 2: The Video Game

Wydania gry

już wydane
# 21 czerwca 2011 PCNDS360PS3Wii
# 24 czerwca 2011 PCNDS360PS3Wii