Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

Opis gry
Children of Morta jest zaprojektowaną przez niezależne studio Dead Mage (autorów takich gier, jak Garshasp czy Tale of Ronin) gra RPG z wieloma elementami znanymi z gatunku hack'n slash, wykonana w stylistyce roguelike. Deweloper zaangażował do prac nad całością polskie 11 bit studios, które przejęło rolę wydawcy. Gra debiutowała na łamach komputerów osobistych i konsol ósmej generacji.

Swoją przygodę produkcja rozpoczynała na łamach serwisu Kicksarter, gdzie spotkała się z pozytywnym przyjęciem ze strony fanów. Ci wsparli ją kwotą przekraczającą 108 tysięcy dolarów (autorzy oczekiwali 65 tysięcy).

Fabuła gryW zaprezentowanej w grze Children of Morta historii poznajemy rodzinę Bergsonów, która od wielu pokoleń strzegła tytułowej Góry Morta przed wszelkimi niebezpieczeństwami. Coś złego zaczęło się w niej jednak dziać, a jej korzenie zostały splugawione - z uwagi na to wszelkie istoty żyjące w jej wnętrzu stały się opętanymi potworami. To do Bergsonów należeć będzie odnalezienie nasion życia i użycie ich do walki z zepsuciem.

Mechanika rozgrywkiGra pozwala nam wcielić się w wybranego przez nas samych członka wspomnianej w opisie fabularnym rodziny. Każdy z bohaterów dysponuje szeregiem swoich własnych umiejętności oraz stylem walki odróżniającym go na tle innych. John na przykład posługuje się mieczem i tarczą, wykonując zarówno ciężkie, jak i lekkie ataki - Mark natomiast walczy wręcz, kopiąc i zadając ciosy z pięści. Linda strzela z łuku, a Kevin rzuca sztyletami. Ilość dostępnych do gry postaci sprawia, że może ona starczyć na bardzo długo.

Każdy z bohaterów może zostać uzbrojony i przyodziany w najróżniejsze elementy ubioru, które dodatkowo można ulepszać. U babci można z kolei nauczyć się sztuki alchemii. Gra toczy się na generowanych proceduralnie poziomach, losowo wypełnianych zarówno przeciwnikami, jak i przedmiotami do zdobycia. Sprawia to, że każda kolejna rozgrywka jest inna. Autorzy postanowili jednak zawsze wplatać w to wszystko fragmenty fabuły. Śmierć ma tutaj charakter permanentny i jest równoznaczna z końcem całej rozgrywki i koniecznością rozpoczęcia jej na nowo.

Oprócz modułu zabawy dla pojedynczej osoby gra daje nam możliwość zabawy kooperacyjnej z przyjacielem przy jednym komputerze czy konsoli.

Warstwa technicznaAkcja w Children of Morta jest pokazana w rzucie izometrycznym, a całość okraszona została wykonaną w stylistyce pixel-artu oprawą graficzną, która jednak została wzbogacona współczesnymi efektami świetlnymi. Lokacje są tutaj bardzo zróżnicowane - choć w większości mamy tu do czynienia z mrokiem, nie brakuje tu też bardziej kolorowych miejsc. Każde epatuje klimatem fantasy.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 19 sierpnia 2017.

Klasyfikacja PEGI

brak danych

Tryby rozgrywki

1-2 graczy, kooperacja, single player, wspólny ekran
brak trybu sieciowego
Najświeższe informacje
Gra

Children of Morta

Wydania gry

planowane
03 września 2019 PC
15 października 2019 PS4XO

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PC
XO
PS4