Children of Morta - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

#

Children of Morta

PCPS4XOSwitch
Opis gry
Children of Morta jest zaprojektowaną przez niezależne studio Dead Mage (autorów takich gier, jak Garshasp czy Tale of Ronin) gra RPG z wieloma elementami znanymi z gatunku hack'n slash, wykonana w stylistyce roguelike. Deweloper zaangażował do prac nad całością polskie 11 bit studios, które przejęło rolę wydawcy. Gra debiutowała na łamach komputerów osobistych i konsol ósmej generacji.

Swoją przygodę produkcja rozpoczynała na łamach serwisu Kicksarter, gdzie spotkała się z pozytywnym przyjęciem ze strony fanów. Ci wsparli ją kwotą przekraczającą 108 tysięcy dolarów (autorzy oczekiwali 65 tysięcy).

Fabuła gryW zaprezentowanej w grze Children of Morta historii poznajemy rodzinę Bergsonów, która od wielu pokoleń strzegła tytułowej Góry Morta przed wszelkimi niebezpieczeństwami. Coś złego zaczęło się w niej jednak dziać, a jej korzenie zostały splugawione - z uwagi na to wszelkie istoty żyjące w jej wnętrzu stały się opętanymi potworami. To do Bergsonów należeć będzie odnalezienie nasion życia i użycie ich do walki z zepsuciem.

Mechanika rozgrywkiGra pozwala nam wcielić się w wybranego przez nas samych członka wspomnianej w opisie fabularnym rodziny. Każdy z bohaterów dysponuje szeregiem swoich własnych umiejętności oraz stylem walki odróżniającym go na tle innych. John na przykład posługuje się mieczem i tarczą, wykonując zarówno ciężkie, jak i lekkie ataki - Mark natomiast walczy wręcz, kopiąc i zadając ciosy z pięści. Linda strzela z łuku, a Kevin rzuca sztyletami. Ilość dostępnych do gry postaci sprawia, że może ona starczyć na bardzo długo.

Każdy z bohaterów może zostać uzbrojony i przyodziany w najróżniejsze elementy ubioru, które dodatkowo można ulepszać. U babci można z kolei nauczyć się sztuki alchemii. Gra toczy się na generowanych proceduralnie poziomach, losowo wypełnianych zarówno przeciwnikami, jak i przedmiotami do zdobycia. Sprawia to, że każda kolejna rozgrywka jest inna. Autorzy postanowili jednak zawsze wplatać w to wszystko fragmenty fabuły. Śmierć ma tutaj charakter permanentny i jest równoznaczna z końcem całej rozgrywki i koniecznością rozpoczęcia jej na nowo.

Oprócz modułu zabawy dla pojedynczej osoby gra daje nam możliwość zabawy kooperacyjnej z przyjacielem przy jednym komputerze czy konsoli.

Warstwa technicznaAkcja w Children of Morta jest pokazana w rzucie izometrycznym, a całość okraszona została wykonaną w stylistyce pixel-artu oprawą graficzną, która jednak została wzbogacona współczesnymi efektami świetlnymi. Lokacje są tutaj bardzo zróżnicowane - choć w większości mamy tu do czynienia z mrokiem, nie brakuje tu też bardziej kolorowych miejsc. Każde epatuje klimatem fantasy.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 19 sierpnia 2017.

Klasyfikacja PEGI

brak danych

Tryby rozgrywki

1-2 graczy, kooperacja, single player, wspólny ekran
brak trybu sieciowego
Najświeższe informacje
Gra

Children of Morta

  • Platformy: PCPS4XOSwitch
  • Gatunek: RPG» Hack & slash
  • Producenci: Dead Mage
  • Wydawcy: # 11 bit studios
  • Tematy Retro, Roguelike
  • Perspektywa: Top-down
  • Prezentacja: 2D

Wydania gry

już wydane
03 września 2019 PC
15 października 2019 PS4XO
22 listopada 2019 Switch

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PC
XO
PS4
SWITCH