Gamedile.pl

#

Control

PCPS4XO
Opis gry
Control to stworzona z myślą o komputerach osobistych i konsolach ósmej generacji produkcja autorstwa studia Remedy Entertainment, znanego przede wszystkim ze swoich serii Max Payne i Alan Wake. Powstało w kolaboracji z firmą 505 Games, która zajęła się stroną wydawniczą.

Gra swojej zapowiedzi doczekała się w czasie konferencji firmy Sony podczas targów E3 2018.

Fabuła gryOpowiedziana w Control historia przybliża nam postać Jesse Faden, którą problematyczna przeszłość zaprowadziła do Nowego Jorku. Zmuszona zostaje do odwiedzenia tajemnej organizacji rządowej zwanej Federalnym Biurem Kontroli. Gdy jednak dociera do jego siedziby, mieszczącej się w wieżowcu zwanym Najstarszym Domem, okazuje się, że padła ona ofiarą ataku sił nadprzyrodzonych.

W wyniku wspomnianego ataku, ginie dyrektor placówki, a bohaterka zajmuje jego miejsce. Korzystając z nowo poznanych nadprzyrodzonych mocy musi stawić czoła złu identyfikującemu się jako Hiss. Nie będzie w tym bezbronna, bowiem w posiadaniu zaczęła mieć broń, którą tylko dyrektor BIura może się posługiwać.

Mechanika rozgrywkiRozgrywkę w grze Control obserwujemy - podobnie, jak we wspomnianej serii Max Payne - z perspektywy trzeciej osoby. Jej miejscem jest Najstarszy Dom - wieżowiec, który z zewnątrz wygląda na znacznie mniejszy, niż jest w rzeczywistości. Wypełniony jest sekretami, a jego układ podłóg i wnętrz ulega zmianom, sprawiając, że gra przybiera formę popularnej Metroidvanii.

Zabawa w grze polega przede wszystkim na przemierzaniu kolejnych lokacji i radzeniu sobie z pojawiającymi się na naszej drodze przeciwnikami. Duży nacisk położono tutaj na poddawanie naszej jedynej broni różnego rodzaju transformacjom, za sprawą których zmienia się jej działanie i zastosowanie. Całość utrzymuje mocno surrealistyczny wydźwięk, głównie za sprawą tego, że przemierzane przez nas lokacje zmieniają się na naszych oczach.

Control powstało z myślą o pojedynczym graczu.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 12 czerwca 2018.

Klasyfikacja PEGI

brak danych

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak trybu sieciowego
Najświeższe informacje
Gra

Control

  • Platformy: PCPS4XO
  • Gatunek: Gra akcji» Strzelanka
  • Producenci: Remedy Entertainment
  • Wydawcy: 505 Games
  • Tematy Science fiction
  • Perspektywa: Trzecioosobowa (TPP)
  • Prezentacja: 3D

Wydania gry

planowane
# 2019 PCPS4XO