Dead Space 2 - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

#

Dead Space 2

PC360PS3
Opis gry
Dead Space 2 to kontynuacja cieszącej się niezwykłą popularnością produkcji wydanej w 2008 roku, stworzonej przez EA Games. Po raz kolejny ten sam zespół programistów podjął się wykonania mrożącego krew w żyłach survival horroru, przepełnionego zmutowanymi ludźmi, kosmitami i zjawiskami paranormalnymi.

Fabuła gry przenosi nas na trzy lata po kontakcie Isaaca Clarke'a z tajemniczym obeliskiem. Bohater budzi się po długiej śpiączce w mieście Sprawl, które jest wielką kosmiczną osadą górniczą. Rdzenni mieszkańcy tego mieszczącego się na jednym z księżyców Saturna miejsca przybyli tutaj, by wydobywać cenne minerały, które występowały tu w wielkich ilościach. Isaac - jedyny ocalały z przerażającej walki z obcymi - będzie teraz musiał się przeciwstawić kolejnemu koszmarowi, walcząc z demencją, unikając ścigającego go rządu i starając się przezwyciężyć dewastujące jego wnętrze wizję związane z jego zmarłą dziewczyną. Co najważniejsze - czekają go kolejne makabryczne starcia ze zmutowanymi ludźmi, gdyż zaraza dotarła nawet w to miejsce.

Dead Space 2 oferuje wiele nowości w stosunku do poprzedniej odsłony serii. Przede wszystkim autorzy zwiększyli dynamizm serii, dodając jednocześnie kilka nowych rodzajów potworów (w tym prześladujących bohatera Stalkerów), jak również i broni, które wykorzystamy w walce z nimi. Zwiększono możliwość interakcji z otoczeniem, dzięki czemu gracz może teraz między innymi rzucać pokonanymi przeciwnikami w hordy innych wrogów, by powalić je na ziemię.

Warto wspomnieć, iż autorzy oddali nam tutaj dużo większą swobodę, aniżeli w pierwszej części produkcji. Przede wszystkim mamy tu do czynienia z dużo większą ilością przestrzeni otwartych. Poprawie uległo również sterowanie, a także interfejs użytkownika. Ważnym elementem gry stało się eksplorowanie kolejnych części ogromnego miasta i odwiedzanie takich miejsc, jak kościoły, domy handlowe czy lokacje opanowane przez skorumpowany rząd.

W Dead Space 2 autorzy po raz pierwszy postanowili zaimplementować tryb rozgrywki wieloosobowej, w którym możemy nie tylko wcielić się w postać walczących z zarazą, ale również w postać mutantów, by zawalczyć ze służbami bezpieczeństwa. Mutanci dysponują specjalnymi umiejętnościami, które są równie skuteczne, jak bronie ludzi.

Oprawa graficzna gry stoi na bardzo wysokim poziomie i została wykonana w futurystycznym stylu. Mroczne otoczenie oraz charakterystyczna ścieżka dźwiękowa tworzą specyficzny klimat grozy, odpowiedni dla gry przynależącej do gatunku survival horrorów.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 18 kwietnia 2012.
Xbox 360
Dolby Digitalwłasne ścieżki dźwiękowekomunikacja głosowapobieranie zawartości gryrankingi • HDTV 720p/1080i/1080p • 460 KB na zapis gry

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
4-8 graczy, kooperacja, rywalizacja, multiplayer
Gra

Dead Space 2

Wydania gry

już wydane
# 25 stycznia 2011 PC360PS3
# 28 stycznia 2011 PC360PS3