Red Faction: Armageddon - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

Opis gry
Kontynuacja popularnej serii strzelanin, która zadebiutowała w 2001 roku. Tytuł ten nawiązuje do ostatniej edycji gry o podtytule Guerrilla - możemy w niej uświadczyć to, co w rzeczonym tytule zostało wprowadzone (mowa tutaj o widoku trzecioosobowym, jak również o otwartym świecie gry).

Pół wieku po tym, jak ruch oporu o nazwie "Red Faction" uwolnił Mars, planeta ta po raz kolejny stała się miejscem walki. Koloniści byli zmuszeni do ukrycia się pod powierzchnią ziemi, w kopalniach, gdyż po raz kolejny powierzchnia stała się niezdatna do życia. Jak się jednak okazało, niektórzy koloniści zeszli zbyt głęboko - przekonał się o tym Darius Mason, wnuk bohaterów rewolucji - Aleca Masona oraz Samanyi. Nieświadom niebezpieczeństwa, razem z innymi ludźmi obudził uśpione od setek lat istoty, zamieszkujące Czerwoną Planetę na długo przed pojawieniem się na niej ludzi. Nie zajęło obcym dużo czasu opanowanie całej kolonii i zamordowanie lub zawinięcie w kokony niemal wszystkich ludzi. Wcielamy się w postać Dariusa Masona, by uwolnić kolonię od obcych i oczyścić swoje dobre imię (nie wiedzieć czemu, jesteśmy o całą sytuację obwiniani), a w końcu znaleźć tego, kto rozpowiada plotki o naszej wyłącznej winie za obecny stan rzeczy.

Red Faction: Armageddon to gra, która oferuje wiele nowości w stosunku do poprzedniej odsłony serii. Przede wszystkim powróciło coś, co było charakterystyczne dla pierwszych jej odsłon, a co zostało zlikwidowane w Guerrilli - możliwość niszczenia terenu. Ponadto wprowadzonych zostało całkiem dużo nowych broni, również takich mających związek z niszczeniem terenu. Warto zwrócić szczególną uwagę na Magnet Gun - ten innowacyjny karabin pozwala nam chwycić dowolny element scenerii (ale również i wroga) i cisnąć nim w obcych. Oczywiście broni jest cała masa, także z pewnością minie trochę czasu, nim się z nimi wszystkimi oswoimy.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 19 kwietnia 2011.
PlayStation 3
funkcja wibracji DualShock 3funkcje sieciowe • HD 720p/1080i/1080p • 2015 MB wymaganego miejsca na dysku

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
2-4 graczy, kooperacja, rywalizacja, multiplayer
Najświeższe informacje
 • #

  Znamy sierpniowe Games with Gold

  26 lipca 2017
  Wyjątkowo ciekawie zapowiada się przewidziana na sierpień oferta Games with Gold przeznaczona dla subskrybentów abonamentu Xbox Live Gold. Standardowo już udostępnione zostaną dwie gry na konsolę Xbox One i tyle...
Gra

Red Faction: Armageddon

 • Platformy: PC360PS3
 • Gatunek: Strzelanka
 • Producenci: Deep Silver Volition (główny)
 • Wydawcy: # CDP# THQ
 • Perspektywa: Trzecioosobowa (TPP)
 • Prezentacja: 3D

Wydania gry

już wydane
# 07 czerwca 2011 PC360PS3
# 10 czerwca 2011 PC360PS3