Dead by Daylight - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

#

Dead by Daylight

PCPS4XOSwitch
Opis gry
Dead by Daylight to stworzona przez studio Behaviour Interactive nowatorska gra akcji przeznaczona do rozgrywki wieloosobowej. Powstała wyłącznie z myślą o dystrybucji cyfrowej na platformie PC. Oferuje sporą różnorodność dzięki proceduralnie generowanym poziomom, a także unikalności rozgrywki.

Mechanika rozgrywkiKażda rozgrywka w grze sprowadza się do pojedynków między czterema graczami a ich jednym przeciwnikiem. Jedna osoba wciela się w dysponującego nadnaturalnymi umiejętnościami mordercę, reszta natomiast w czterech zwykłych śmiertelników. Podczas gdy zadaniem tego pierwszego jest naturalnie pozbycie się przeciwników, pozostali gracze muszą przetrwać. Aby to zrobić, zalecana będzie współpraca między ocalałymi - nie będzie ona jednak konieczna. Będziemy zatem mogli zachowywać się całkowicie samolubnie, jeżeli tylko uznamy, że będziemy w stanie przetrwać sami.

Ocaleli rozgrywkę obserwują z perspektywy trzeciej osoby, co daje im większą kontrolę nad tym, co dzieje się dookoła nich. Zabójca ma ograniczone pole widoku, a grając nim zabawę obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Dysponuje jednak specjalnymi zdolnościami, które ułatwiają mu radzenie sobie z przeciwnikami. Zabójców jest kilka (do wyboru) i każdy z nich dysponuje swoją własną paletą umiejętności.

Całość dodatkowo utrudniają generowane proceduralnie poziomy, dzięki którym każda kolejna rozgrywka jest inna od pozostałych. Ponadto zabójcę poznajemy dopiero w momencie, w którym go spotykamy - wcześniej nie mamy pojęcia, ani gdzie się znajduje, ani też jak wygląda.

Warstwa technicznaGra została wykonana w pełnym trójwymiarze i mrocznej atmosferze. Cały czas mamy odczuwać strach towarzyszący „byciu zwierzyną”.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 05 grudnia 2016.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

2 graczy, kooperacja, rywalizacja
2-4 graczy, kooperacja, rywalizacja
Najświeższe informacje
Gra

Dead by Daylight

Wydania gry

już wydane
14 czerwca 2016 PC
# 20 czerwca 2017 PS4XO
# 30 czerwca 2017 PS4XO
planowane
2019 Switch