Gamedile.pl

#
Znana także jako Demon Gaze 2.
Opis gry
Demon Gaze II jest bezpośrednią kontynuacją wydanego w 2013 roku dungeon crawlera stworzonego przez japońskie studio deweloperskie Experience. Jego duży sukces przyczynił się do decyzji o wydaniu sequela - ten zadebiutował nie tylko na PlayStation Vita, jak wcześniejsza część, ale również na konsoli PlayStation 4.

Fabuła gryHistoria opowiedziana w grze przenosi nas do miasta zwanego Asterią, które otoczone jest oceanem. Niegdyś spokojne i niewielkie, bardzo szybko się rozwinęło do dużych rozmiarów. Tutaj poznajemy postać młodego mężczyzny o imieniu Signa oraz jego rodzeństwa - bohaterowie zostali wychowani w sierocińcu, a w końcu decydują się na zjednoczenie i wyruszenie na wspólne poszukiwanie własnej matki. W międzyczasie będą się starali obalić rządy okrutnego Magnastarhasa, który za pomocą zaklęcia podporządkował sobie obywateli tej krainy.

Mechanika rozgrywkiPod względem rozgrywki Demon Gaze II czerpie rozwiązania znane z pierwszej odsłony cyklu. Oznacza to, że mamy tu do czynienia z dynamicznym dungeon crawlerem, w którym eksploracja przeplatana jest dynamicznymi turowymi pojedynkami. Bardzo ważnym elementem jest przechwytywanie demonów - autorzy zdecydowali się na wprowadzenie ich wielu nowych gatunków, a kolekcjonowanie odpowiednich jest w stanie wyposażyć nas w dodatkowe zdolności. Powróciła tutaj opcja autopilota, dzięki któremu użytkownicy niezaznajomieni z gatunkiem są w stanie łatwiej się w niego wdrożyć. Autorzy zdecydowali się także na wprowadzenie możliwości zacieśniania więzi między członkami naszej drużyny, co może doprowadzić nawet do randek.

Gra powstała z myślą o rozgrywce dla pojedynczego gracza.

Warstwa technicznaOprawa wizualna produkcji została utrzymana w podobnej stylistyce, co ta obecna w jej pierwowzorze - nadal mamy tu zatem do czynienia z grafiką rodem z anime oraz charakterystycznymi dla japońskiej kultury tworzenia gier elementami, często dość abstrakcyjnymi i nietypowymi.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 15 października 2017.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak trybu sieciowego
Gra

Demon Gaze II

  • Platformy: PSVPS4
  • Gatunek: » cRPG
  • Producenci:
  • Wydawcy:
  • Tematy Fantasy

Wydania gry

już wydane
# 14 grudnia 2016 PSVPS4
# 14 listopada 2017 PSVPS4
# 17 listopada 2017 PSVPS4

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PSV