DiRT 4 - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

#

DiRT 4

PCPS4XO
Opis gry
DiRT 4 to zaprojektowana z myślą o komputerach osobistych i konsolach ósmej generacji gra wyścigowa, kontynuująca popularny cykl podążający w myśl tradycji kultowej już serii Colin McRae Rally. Gra oferuje mnóstwo nowości w stosunku do poprzedniej części, najwięcej czerpiąc z wydanego rok wcześniej DiRT Rally, jednak wprowadzając znacznie więcej adrenaliny i wartkiej akcji.

Mechanika rozgrywki i tryby gryAutorzy DiRT 4 postanowili postawić zarówno na realizm, jak i olbrzymią frajdę płynącą z rozgrywki, w związku z czym zagwarantowali fanom kilka różnych trybów rozgrywki. Jednym z głównych jest tak zwany rallycross - bazuje on na oficjalnej licencji FIA World Rallycross Championship, w związku z czym zobaczymy w nim posiadające swój realny odpowiednik trasy oraz pojazdy. Tryb Landrush będzie z kolei czymś bardziej zwariowanym - pokierujemy w nim ciężarówkami i autami typu buggy. Ciekawie przedstawia się także Joyride, w którym weźmiemy udział w czasowych wyzwaniach, do których możemy zaprosić również przyjaciół.

Akcja tytułu rozgrywa się w pięciu głównych lokacjach - Australii, Hiszpanii, Michigan, Szwecji i Walii. Każda z nich oddaje nam do dyspozycji całe mnóstwo tras, na których możemy poddać próbie nasze umiejętności. Gra oferuje także opcję rozgrywki wieloosobowej wraz z rozbudowaną usługą RaceNet, dającą dostęp do rankingów użytkowników oraz możliwość brania udziału w turniejach sieciowych.

Jedną z największych nowości w grze jest moduł „Twoja tr4sa” - dzięki niemu jesteśmy w stanie wygenerować losową trasę rajdową na podstawie podanych przez nas czynników. W ten sposób żywotność gry jest praktycznie nieskończona - zwłaszcza, że wygenerowanymi trasami możemy się dzielić ze znajomymi.

Warstwa technicznaZ uwagi na to, iż gra nie została wydana na konsole starszej generacji, autorzy mogli sobie pozwolić na zapewnienie graczom wysokiej jakości oprawy graficznej, obfitującej w szczegóły i „smaczki”. Gruntownej przebudowie uległ system zniszczeń - dzięki wprowadzonym przez siebie zmianom autorom udało się jeszcze wierniej odwzorować proces zużywania się pojazdu w trakcie wyścigów, jednocześnie dokładniej przedstawiając sposób, w jaki auta doznają uszkodzeń.

Naturalnie rzecz biorąc wyścigi rozgrywają się na bardzo zróżnicowanych trasach, z których każda posiada różne
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 01 marca 2017.
Xbox One
wykorzystuje kierownicę ze sprężeniem zwrotnymwykorzystuje spusty impulsowe

Klasyfikacja PEGI

PEGI

Tryby rozgrywki

1-4 graczy, rywalizacja, single player
1-24 graczy, rywalizacja
Najświeższe informacje
 • #

  DiRT 4 już na polskich półkach sklepowych

  09 czerwca 2017
  Na polskich półkach sklepowych zadebiutowała dziś gra wyścigowa o nazwie DiRT 4, będąca kontynuacją popularnego cyklu. Tytuł jest dostępny w wersji na PC oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One. Jego...
 • #

  Kierowcy rajdowi testowali polskiego pilota w grze DiRT 4

  29 maja 2017
  Polski wydawca gry DiRT 4, Techland, zaprosił czterech polskich kierowców rajdowych, a przede wszystkim rodzimego pilota, który w tej serii pojawia się po raz pierwszy do przetestowania gry. Wrażenia Tomasza...
 • #

  DiRT 4 trafi do sprzedaży z darmowymi dodatkami w Day One Ed...

  01 marca 2017
  Studio Codemasters na spółkę z polskim wydawcą Techlandem zapowiedziało, iż gra DiRT 4 na rodzimych półkach sklepowych pojawi się w specjalnej edycji noszącej tytuł „Day One Edition”. Dzięki niej już w...

Gry podobne do DiRT 4

Gra

DiRT 4

Wydania gry

już wydane
# 09 czerwca 2017 PCPS4XO
# 09 czerwca 2017 PCPS4XO

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PC
XO
PS4