Gamedile.pl

#
Znana także jako Diablo 2.
Opis gry
Kontynuacja gry Diablo stworzona w 2000 roku przez studio Blizzard North. To tytuł należący do hack & slash, podgatunku cRPG. Ukazana została w widoku izometrycznym, walki w sequelu również prowadzone są w czasie rzeczywistym. Akcja rozgrywa się w świecie Sanktuarium wiecznie targanym przez wojnę aniołów z demonami.

Tym razem gracz poznaje losy śmiała z części pierwszej. Tajemniczy wędrowiec kontynuuje swoją podróż jednak pokonanie Pana Grozy pozostawiło na nim swoje piętno. Diablo przejął jego ciało, od tego momentu robiąc wszystko by oswobodzić swych braci zamkniętych w kamieniach dusz: Mefisto i Baala. Fabuła rozpoczyna się od momentu przybycia postaci gracza do Obozowiska Łotrzyc i pozwala już w pierwszym akcie odwiedzić znane z pierwszej części Tristram, które uległo skażeniu złem.

Gracz może objąć kontrolę nad jednym z pięciu bohaterów reprezentujących różne profesje, należą do nich: Amazonka, Nekromanta, Barbarzyńca, Paladyn i Czarodziejka. Każda z klas dysponuje odrębnym zestawem umiejętności oraz dedykowanym ekwipunku. Postacie zdobywają doświadczenie za pokonywanie wrogów oraz wykonywanie zadań, co umożliwia im stopniowy rozwój.

W grze znajdują się cztery różne krainy, w każdej z nich na wzór części pierwszej lokacje generowane są losowo. Możliwa jest również rozgrywka w trybie kooperacji przewidziana dla maksymalnie ośmiu graczy m.in. przez serwis Battle.net.

Gra została w pełni zlokalizowana, polska wersja zawiera przetłumaczone wszystkie wpisy oraz zdubbingowane głosy.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 09 września 2006.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
1-8 graczy, multiplayer
Najświeższe informacje
Gra

Diablo II

Wydania gry

już wydane
# 29 czerwca 2000 PC
# 05 lipca 2000 PC

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PC