Dragon Ball FighterZ - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

#

Dragon Ball FighterZ

PCPS4XOSwitch
Opis gry
Dragon Ball FighterZ to dynamiczna bijatyka oparta na twórczości Akiry Toriyamy, a dokładniej kultowej mandze i anime Dragon Ball. Za powstanie gry odpowiedzialne są studia Bandai Namco oraz Arc System Works. Szczególnie to drugie posiada bogate doświadczenie w tworzeniu gier tego typu. W ich CV znajdują się przede wszystkim serie Guilty Gear oraz Blazblue. Dragon Ball FighterZ zostało stworzone z myślą o komputerach osobistych oraz konsolach ósmej generacji.

Produkcja po raz pierwszy zaprezentowana została na E3 w Los Angeles w roku 2017.

Rozgrywka w grzeZabawa opiera się na tzw. tag battle, czyli rozwiązaniu, które już wcześniej zostało wykorzystane między innymi w Tekken Tag Tourment 2 czy serii Marvel vs. Capcom. Polega ono na toczeniu pojedynków, w których strony mają do swojej dyspozycji trzech zawodników. Kluczem do sukcesu jest wykorzystanie atrybutów każdego z nich i umiejętne przełączanie się między nimi. W Dragon Ball FighterZ możemy budować serię kombosów, korzystać z klasycznych ruchów pokroju fali uderzeniowej Kame Hame Ha (techniki Goku czy Gohana) czy Burning Attack (Future Trunksa) oraz transformacji pokroju SSJ3 (Super Saiyan 3). Walka kończy się się, gdy wszystkie postacie jednej ze stron stracą całe paski życia.

Wśród dostępnych bohaterów znalazły się takie postacie jak: Goku, Gohan, Vegeta, Future Trunks, Krilin, Piccolo, Frieza, Buu czy Cell.

Warstwa technicznaStarcia w Dragon Ball FighterZ toczą się na dwuwymiarowych planszach, podczas gdy wszystkie postaci wykonane zostały w pełnym trójwymiarze. Bitwy oglądamy z boku, choć perspektywa ta często zmienia się przy atakach specjalnych. Twórcy zdecydowali się na warstwę graficzną, która kolorystką przypomina klasyczną produkcję telewizyjną.
Opis gry napisał # Krzysztof „Bebop” Kałuziński, ostatnia aktualizacja - 02 sierpnia 2017.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1-2 graczy, rywalizacja, single player, wspólny ekran
2-6 graczy, kooperacja, rywalizacja, multiplayer
Najświeższe informacje
Gra

Dragon Ball FighterZ

Wydania gry

już wydane
# 26 stycznia 2018 PS4XO
# 26 stycznia 2018 PCPS4XO
# 28 września 2018 Switch
# 28 września 2018 Switch