Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

#
Znana także jako Dungeons 2.
Opis gry
Dungeons II to produkcja strategiczna stworzona przez studio Realmforge i wydana w 2015 na PC oraz rok później na konsolę Playstation 4. Gra wiele czerpie z klasycznego Dungeon Keepera, jednak w humorystyczny sposób nawiązuje również do serii Warcraft, Władcy Pierścieni czy Gry o Tron.

Fabuła gryPrzejmujemy tutaj rolę złego władcy z krainy fantasy, który opuszcza swoje podziemia i wyrusza na podbój powierzchni. Zostaje jednak pokonany przez dobrego bohatera i jego dusza skazana jest na wygnanie. Budzi się dekady później w duchowej wersji samego siebie i na nowo zaczyna budować swoje imperium. Okazuje się jednak, że nie jest on jedyną siłą chętną na podbicie świata ludzi. Z pomocą przyjdą mu również władcy demonów oraz nieumarłych.

Mechanika rozgrywkiProdukcja stanowi idealny przykład gry strategicznej z elementami RTS - zabawa dzieli się natomiast na dwie płaszczyzny. Tą najbardziej zbliżoną do pierwszej części, jak i do Dungeon Keepera jest rozwijanie własnych lochów, poznawanie technologii, rekrutowanie coraz silniejszych istot oraz dodatkowe ich szkolenie. Wszystko po to, by móc obronić własne podziemia przed bandą śmiałków, którzy próbują jedynie „zabijać potwory, zbierać doświadczenie i wykradać złoto”.

W Dungeons II pojawia się jednak również nowy aspekt, czyli możliwość zemszczenia się. Od teraz zgromadzoną armię możemy również posłać na powierzchnię. Z jej pomocą złupimy krainy „tych dobrych”. To właśnie wtedy gra zamiera się w rasowego RTS, w którym naszym zadaniem zwykle jest zniszczenie zamku wroga.

Dungeons II pozwala na zabawę wieloosobową dla maksymalnie czterech graczy, zarówno lokalnie, jak i po sieci.
Opis gry napisał # Krzysiek „Bebop” Kałuziński, ostatnia aktualizacja - 08 marca 2018.
PlayStation 4
obsługa gry zdalnej • HD 720p/1080i/1080p • 2.64 GB wymaganego miejsca na dysku

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
2-4 graczy, multiplayer
Gra

Dungeons II

Wydania gry

już wydane
# 24 kwietnia 2015 PC
# 24 kwietnia 2015 PC
# 24 maja 2016 PS4
# 27 maja 2016 PS4

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PC
PS4