Dying Light 2 - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

#

Dying Light 2

PCPS4XO
Opis gry
Dying Light 2 to polska produkcja z gatunku gier akcji stworzona przez studio Techland z myślą o PC, PS4 oraz Xbox One.

Tytuł po raz pierwszy został zaprezentowany podczas targów E3 w Los Angeles w roku 2018. Tym razem autorzy postanowili jeszcze mocniej zaakcentować warstwę fabularną gry, także poprzez oddanie użytkownikom możliwości wpływania na wygląd świata przez system wyborów. Ważnym czynnikiem produkcji było zatrudnienie weterana branży Chrisa Avellone'a (Planescape: Torment, Fallout, Pillars of Eternity). Nagradzany scenarzysta został zatrudniony w roli narrative designera, jest współtwórcą historii oraz settingu określanego mianem Współczesnego Średniowiecza.

Fabuła gryAkcja toczy się 15 lat po wydarzeniach ukazanych w pierwszej odsłonie. Historia miasta Harran stała się zwiastunem zagłady. Nie udało się powstrzymać wirusa zmieniającego ludzi w zombie, więc zaraza zaczęła się błyskawicznie rozprzestrzeniać. To z kolei całkowicie zmieniło układ sił oraz panujący porządek. Powstały nowe frakcje oraz gangi, a świat stał się jednym wielkim polem walki.

Mechanika rozgrywkiDying Light 2 jest pierwszoosobową grą akcji z elementami survival horroru. Główną osią zabawy pozostały parkour oraz walka, nadal możemy więc błyskawicznie przemieszczać się po mieście, korzystając z wszelkich skrótów. Nie brakuje tu efektownego wspinania się na budynki, skakania po dachach czy zjeżdżania na linie. Z kolei walka jest bardzo brutalna, a prowadzimy ją przy użyciu różnych rodzajów broni.

Nowością wprowadzoną w tej odsłonie jest wpływ decyzji gracza na warstwę fabularną. Techland odszedł w tym wypadku od liniowej kampanii. Tutaj każde nasze zachowanie może zmienić miasto, w mniejszym lub większym stopniu. Przykładem jest sytuacja z wieżą ciśnień, która zaprezentowana została podczas E3 2018. Zbirów zajmujących lokację możemy zabić, co pozwoli frakcji Peacekeepers na rozprowadzenie wody po mieście. Alternatywna ugoda z bandytami skaże mieszkańców na ogromne ceny, lecz da nam również z nich profit.

Silnik gryPrzy okazji Dying Light 2 studio Techland skorzystało z autorskiej technologii C-Engine. Wewnętrzne narzędzie autorów stworzone zostało z myślą o grach action-RPG i action-adventure, których akcja ma miejsce w otwartych światach.
Opis gry napisał # Krzysztof „Bebop” Kałuziński, ostatnia aktualizacja - 15 czerwca 2018.

Klasyfikacja PEGI

brak danych

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak danych
Najświeższe informacje
 • #

  Dying Light 2 - twórcy sugerują debiut w 2021 roku

  18 marca 2021
  Na ulicy cicho sza, na chodniku cicho sza, nie ma Techlandu, nie ma Dying Light 2... A przynajmniej do niedawna jeszcze nie było, bo twórcy milczeli na temat premiery gry. Dziś się to jednak zmieniło, udostępnili...
 • #

  Dying Light 2 z długim gameplayem

  27 sierpnia 2019
  Techland udostępnił ponad 25-minutowy gameplay z Dying Light 2. Materiał prezentuje misję związaną z pompami wody, o której nie raz już wspominali deweloperzy. Obrazuje on, jak bardzo rozszerzone zostały ruchy...
 • #

  Cenega wyda Dying Light 2 w Polsce

  19 sierpnia 2019
  Techland nie zdecydował się na wydanie nadchodzącego Dying Light 2 własnymi siłami, firma nawiązała współpracę z Cenegą, która zajmie się dystrybucją gry na polskim rynku. Produkcję zakupimy w pudełkowym...
Gra

Dying Light 2

 • Platformy: PCPS4XO
 • Gatunek: Gra akcji» FPP
 • Producenci: Techland
 • Wydawcy: # Techland
 • Tematy Alternatywna historia, Zombie
 • Wsparcie dla: Gamepad (PC)
 • Perspektywa: Pierwszoosobowa (FPP)
 • Prezentacja: 3D

Wydania gry

planowane
# 2020 PCPS4XO
# 2020 PCPS4XO