Gamedile.pl

#
Znana także jako Fable 2.
Opis gry
Fable II to zaprojektowana przez LionHead Studios wyłącznie z myślą o konsoli Xbox 360 rozbudowana gra RPG w klimacie fantasy, stworzona przez Petera Molyneuxa - legendarnego i bardzo rozpoznawalnego w branży człowieka. Całość w znacznym stopniu rozbudowuje wszystko to, co zostało zaprezentowane w pierwowzorze, po raz kolejny jednak stawiając na głębię opowiadanej historii.

Fabuła gryAkcja produkcji rozgrywa się w świecie Albionu, pięćset lat po wydarzeniach zaprezentowanych w pierwowzorze i to my tutaj decydujemy o tym, jaki kształt przybierze opowiedziana tu historia. Ta rozpoczyna się od dziecięcych czasów naszego bohatera (lub bohaterki), w których znajduje on magiczną skrzynkę. Według sprzedawcy, miałaby ona spełnić jedno życzenie otwierającego. Siostra bohatera życzy sobie, by żyć w zamku przypominającym Fairfax - fortecę, w której mieszka Lord Lucien. Tego samego dnia do niego i jego siostry przybywają strażnicy Lorda Luciena, polującego na tak zwanych „Bohaterów”. Główna postać i jej siostra zostają zastrzeleni, choć tej pierwszej udaje się przetrwać upadek z wysokości. Zostaje ocalona przez ślepą czarownicę o imieniu Theresa - tak właśnie rozpoczyna się opowiadana historia, w której bohater zmierzać będzie do Gildii Bohaterów, by finalnie zrealizować swoją główną misję - schwytać Lorda Luciena, który w tajemniczych okolicznościach zniknął z zamku oraz wymierzyć mu sprawiedliwość.

Mechanika rozgrywkiRozgrywka w grze w znacznym stopniu przypomina tę, która obecna była w pierwowzorze. Oznacza to, że naszym głównym zadaniem jest tutaj przeżywanie życia głównego bohatera lub bohaterki, wykonywanie kolejnych zadań oraz pięcie się w hierarchii społecznej. Nie mogło tutaj zabraknąć całej masy nowości w stosunku do pierwszej odsłony cykli. Autorzy postanowili pozbyć się interfejsu głównego z gry, co sprawia, że grając w nią czujemy się tak, jakbyśmy oglądali film. Aby w jakiś sposób zrekompensować jego brak, wprowadzony został towarzych bohatera - pies, który będzie pełnił niektóre z funkcji, za które odpowiedzialny byłby interfejs. Zastępuje między innymi pasek życia, trzymając się bliżej bohatera, gdy ten jest zraniony.

Warto wspomnieć, iż w grze nie ma już możliwości poniesienia nieodwracalnej śmierci - autorzy, chcąc zmniejszyć frustrację fanów, wprowadzili możliwość wskrzeszenia postaci i kontynuowania zabawy. Ważnym elementem stało się tutaj założenie własnej rodziny, niekoniecznie bardzo szczęśliwej i poukładanej.

Warstwa technicznaŚcieżka dźwiękowa z gry, wydana na osobnej płycie w listopadzie 2008 roku, została skomponowana przez Russela Shawa (dyrektora odpowiedzialnego za muzykę w Lionhead Studios) oraz niemieckiego kompozytora, Danny'ego Elfmana. Wykonaniem zajęła się pełna orkiestra z chórami oraz muzykami posługującymi się celtyckimi instrumentami. Całość trafiła między innymi do sklepu iTunes.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 01 marca 2017.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1-2 graczy, kooperacja, single player, wspólny ekran
brak trybu sieciowego
Gra

Fable II

Wydania gry

już wydane
# 21 października 2008 360
# 24 października 2008 360

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
360