Fallout 2 - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

Opis gry
Kontynuacja gry Fallout od studia Interplay, wydanej pierwotnie w roku 1998. Akcja rozgrywa się 80 lat po wydarzeniach z pierwszej części i aż 164 po wybuchu nuklearnej wojny, która pochłonęła świat. Głównym przeciwnikiem gracza jest Enklawa z prezydentem Stanów Zjednoczonych na czele.

Fabuła przenosi gracza do prymitywnej wioski Arroyo, której założycielem został bohater Fallout po tym, jak został zmuszony do opuszczenia Krypty 13. Kilkadziesiąt lat później wioskę nawiedza susza, która zsyła na mieszkańców groźbę głodu. Uratować może ich tylko znane z opowieści G.E.C.K – Generator Ekosystemu Cudownej Krainy. To mityczne urządzenie zdolne zmienić jałowe ziemie w urodzajne pola. Z misją zdobycia go wysłany zostaje Wybraniec, potem bohater z pierwszej części. Otrzymuje strój mieszkańca Krypty 13, manierkę oraz stary, przenośny komputer Pip Boy.

W Fallout 2 ponownie do dyspozycji graca oddane zostało zachodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych. Sequel oferuje też znacznie większą mapę świata. Wśród zupełnie nowych lokacji znalazło się Klamath, zamieszkane przez mutantów i ghule Broken Hills, raj dla hazardzistów Nowe Reno czy San Francisco. Zmianie uległy też stare lokacje, jak Krypta 15 czy Cieniste Piaski, które przerodziły się w potężną Republikę Nowej Kalifornii.

Widok ukazany jest tutaj z izometrycznego rzutu w klasycznej grafice 2D. Walki rozgrywają się w systemie turowym, a każda czynność wymaga poświęcenia określonej ilości Punktów Akcji. Kreacja bohatera odbywa się poprzez określenie siły, percepcji, wytrzymałości, charyzmy, inteligencji, zręczności i szczęścia w systemie S.P.E.C.I.A.L. Oprócz tego do wyboru jest jeszcze 18 umiejętności pokroju znajomości broni palnej, retoryki czy naprawy. Do wyboru są jeszcze Perki, czyli dodatkowe cechy posiadające zarówno wady, jak i zalety.
Opis gry napisał # Krzysiek „Bebop” Kałuziński, ostatnia aktualizacja - 01 kwietnia 2015.

Klasyfikacja PEGI

brak danych
PEGI PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

brak danych
brak danych

Gry podobne do Fallout 2

Gra

Fallout 2

  • Platformy: PC
  • Gatunek: Fabularna» RPG
  • Producenci:
  • Wydawcy:
  • Tematy Post-apokalipyczna

Wydania gry

planowane
# 1999 PC
1999 PC