Fallout 4 - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

#

Fallout 4

PCPS4XO
Opis gry

Informacje ogólneFallout 4 to piąta z kolei odsłona popularnej serii gier RPG, która zadebiutowała na rynku w 1997 roku i od tego czasu zaskarbiła sobie sympatię milionów fanów z całego świata. Gra po raz pierwszy została odsłonięta poprzez tweeta autorów z tajemniczym napisem „Please Stand By” („Proszę czekać”) i licznikiem odliczającym czas do 3 czerwca 2015 roku - wtedy został wydany pierwszy teaser. Swojej większej prezentacji gra doczekała się na targach E3 2015, na pierwszej w historii konferencji studia Bethesda w ramach właśnie tej imprezy.

Fabuła gryOpowiadana w grze historia przenosi nas do rozwiniętej przemysłowo dzielnicy amerykańskiego Bostonu, potocznie zwanej przez lokalnych ludzi „The Commonwealth”. Wcielamy się w stworzoną przez nas od podstaw postać ocalałego, który po wielkim wybuchu trafia do przeciwatomowego schronu nr 111. Przebywa w nim całe 200 lat, po czym postanawia wyjść na powierzchnię - to w tym momencie rozpoczyna się właściwa rozgrywka, w której walczymy o przetrwanie w post-apokaliptycznym świecie przepełnionym nienawiścią, chaosem i bezprawiem.

Rozgrywka w grzeAkcja gry toczy się w ogromnym otwartym świecie, w którym autorzy przygotowali setki lokacji, postaci oraz misji. To jednak my decydujemy, które miejsca odwiedzimy, w jakiej kolejności to zrobimy, z kim porozmawiamy czy też komu pomożemy w rozwiązaniu jego problemów.

Umiejętności i inneW Fallout 4 po raz kolejny mamy do czynienia z systemem S.P.E.C.I.A.L., na który składa się siedem różnych aspektów kierowanej przez nas postaci (Strength, Perception, Endurance, Charisma, Intelligence, Agility, Luck, czyli kolejno Siła, Percepcja, Wytrzymałość, Charyzma, Inteligencja, Zręczność, Szczęście). Zdobywając kolejne poziomy doświadczenia gracz może wybrać, czy ulepszyć jedną z wspomnianych statystyk, czy też zainwestować w jedną z zalet. Zalety (perks) to zupełnie nowy system, który łączy w sobie wcześniej dostępne umiejętności. Zalet jest 70, a każda z nich posiada kilka rang (można je zatem ulepszać), co w sumie daje 275 rang. Każda ze statystyk S.P.E.C.I.A.L. posiada w sobie 10 zalet i to od nas zależy, na rozwój której się zdecydujemy.

Bronie i wyposażenieW grze mamy możliwość pozyskania bardzo wielu broni (przeszło pięćdziesięciu podstawowych) - każdą z nich możemy dowolnie modyfikować korzystając z ponad 700 dostępnych modyfikacji - każda z nich wpływa na statystyki, wygląd oraz zachowanie danej broni.

TowarzyszeW naszej wędrówce po ogromnym świecie gry może nam towarzyszyć nasz własny kompan - może to być człowiek, ale i zwierzę. W tym pierwszym przypadku, niezależnie od naszej płci, pojawia się tutaj możliwość nawiązania romansu. W grze istnieje również możliwość przemierzania świata w pojedynkę.

Warstwa audiowizualnaFallout 4 bazuje na silniku graficznym Creation, w całości opracowanym przez studio Bethesda. Na rzecz tej gry wprowadzone zostały niezbędne modyfikacje, które sprawiły, że całość wygląda jeszcze ciekawiej. Konsolowe wersje gry (PS4 i Xbox One) działają w 1080p oraz mają ograniczenie sięgające 30 klatek na sekundę. Pecetowa wersja nie ma już takiej restrykcji.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 04 czerwca 2015.
PlayStation 4
PS4 Pro Enhancedfunkcja wibracji DualShock 4funkcje sieciowe • HD 720p/1080i/1080p • 41 GB wymaganego miejsca na dysku
Xbox One
PS4 Pro Enhancedfunkcja wibracji DualShock 4funkcje sieciowe

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak trybu sieciowego
Najświeższe informacje
 • #

  Pakiet wysokich tekstur do Fallout 4 już gotowy do pobrania

  08 lutego 2017
  Dla posiadaczy naprawdę mocnych pecetów firma Bethesda przygotowała HD Texture Pack do gry cRPG Fallout 4. Paczka waży prawie 60 GB i wprowadza do gry wysokiej jakości tekstury. Aby jednak udźwignąć ciężar...
 • #

  Bethesda chce odtworzyć Fallouta 4 w VR

  22 listopada 2016
  W najnowszym wywiadzie z serwisem Glixel Todd Howard, dyrektor i producent wykonawczy studia Bethesda poinformował, iż jego zespół deweloperski chce przenieść grę Fallout 4 do Wirtualnej Rzeczywistości,...
 • #

  Bethesda z propozycją dla fanów flipperów

  19 listopada 2016
  Nie kolejny Fallout, ani The Elder Scrolls, a Bethesda Pinball pojawi się 6 grudnia tego roku. Znane studio postanowiło powalczyć o szacunek również pośród fanów klasycznych flipperów. W tym celu, wraz z Zen...
Gra

Fallout 4

Wydania gry

już wydane
# 10 listopada 2015 PCPS4XO
# 10 listopada 2015 PCPS4XO
# 26 września 2017 PCPS4XO
# 26 września 2017 PCPS4XO