Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

Opis gry
Far Cry 3: Classic Edition to opracowana z myślą o platformach PlayStation 4 i Xbox One odświeżona wersja popularnej pierwszoosobowej strzelanki, która w oryginale zadebiutowała w listopadzie 2012 roku. Początkowo dostępna była jako dodatek do przepustki sezonowej piątej części cyklu, jednak niedługo później trafiła do sprzedaży jako całkowicie samodzielny produkt.

Fabuła gryHistoria opowiadana w grze prezentuje nam losy Jasona Brody'ego, który wraz z grupą znajomych udaje się na tropikalną wyspę, by spędzić na niej wakacje. Na miejscu jednak cała paczka znajomych zostaje porwana przez piratów, na czele których stoi szalony i sadystyczny Vaas Montenegro. Jasonowi udaje się uciec, jednak nie do końca wiąże się to z odzyskaniem wolności. W końcu znajduje się na terytorium rozdartym wojną między piratami oraz natywnymi mieszkańcami wyspy, Rakyatami.

Mechanika rozgrywkiFar Cry 3: Classic Edition jest rozbudowaną pierwszoosobową strzelanką przeznaczoną wyłącznie dla pojedynczej osoby (w odróżnieniu od pierwowzoru). Przenosimy się w niej do ogromnego otwartego świata, który możemy przemierzać w niemal dowolny sposób - pieszo lub za sterami różnorakich pojazdów. W trakcie rozgrywki wykonujemy z kolei kolejne zadania fabularne, ale i poboczne, niemające większego wpływu na główną opowiadaną nam fabułę.

Naturalnie rzecz biorąc jedną z kluczowych rzeczy w grze jest walka z nieprzyjaciółmi - autorzy oddali nam do dyspozycji sporo sposobów na ich eliminację. Możemy do niej wykorzystać zarówno siłę własnych pięści, wszelkiego rodzaju broni białej, jak i bogatej palety broni palnych. Nie zawsze jednak będziemy musieli uciekać się do bezpośrednich pojedynków - często lepszym rozwiązaniem będzie potajemna eliminacja.

W grze znalazło się miejsce dla craftingu, jak również rozwijania głównego bohatera poprzez wybieranie odpowiednich dla nas ścieżek i tak zwanych taentów.

Warstwa technicznaPodczas gdy pozostałe elementy produkcji nie zostały zmienione, poprawek i ulepszeń należy doszukiwać się w warstwie technicznej. Oprawa graficzna gry, choć nie została opracowana od podstaw, stanowi wyraźny skok w stosunku do oryginału i da się ją porównać z tą obecną w ustawieniach „Ultra” jego edycji pecetowej. Poza tym każdy pozostały element, jak dubbing z Michaelem Mando na pierwszym planie, pozostał nienaruszony.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 01 kwietnia 2018.

Klasyfikacja PEGI

PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak trybu sieciowego
Gra

Far Cry 3: Classic Edition

Wydania gry

już wydane
29 maja 2018 PS4XO
# 26 czerwca 2018 PS4XO