Gamedile.pl

#

Farming Simulator 17

PCPS4XOSwitch
Opis gry
Farming Simulator 17 to symulator ekonomiczny zaprojektowany przez zespół GIANTS Software, który jest z cyklem od początku jego istnienia. Jest piątą odsłoną serii, która co roku przyciąga do siebie wielu odbiorców chcących poznać życie rolnika z jego perspektywy. Po raz kolejny autorzy zadbali o licencje, w związku z czym w czasie zabawy pokierujemy pojazdami znanych marek, w tym Case IH, JCB czy Kramer. Znalazło się również miejsce dla firm Challenger, Fendt, Massey Ferguson czy Valtra, których we wcześniejszych odsłonach cyklu nie widzieliśmy.

Mechanika rozgrywkiFarming Simulator 17 pozwala nam wcielić się w postać rolnika i wykonywać jego codzienne obowiązki. W tej edycji wprowadzone zostało bardzo dużo zmian, mających zarówno poprawić realizm, jak i zwiększyć frajdę płynącą z rozgrywki. Od teraz możliwe jest uprawianie słonecznika, rzodkiewki, topól oraz soi. Nie musimy także wykorzystywać sprzętu do wykonywania takich najprostszych czynności, jak rąbanie drewna.

W grze możemy wcielić się w postać kobiety (opcja ta nie była wcześniej dostępna), a także dopasować wszystkie pojazdy do swoich własnych potrzeb, na przykład zmieniając silnik, kolor czy felgi - w zależności od tego, co konkretnie chcemy zmodyfikować. Rozgrywkę w grze umilą nam z kolei cztery wbudowane stacje radiowe. Dla bardziej wymagających pojawiła się opcja pobierania muzyki ze strumieni internetowych.

Warstwa technicznaJak co roku autorzy zdecydowali się nie wprowadzać rewolucyjnych zmian, jeżeli chodzi o same technikalia. Bazowali zatem na tym samym silniku graficznym, aczkolwiek wprowadzili mnóstwo mniejszych modyfikacji wizualnych, widocznych przede wszystkim w sposobie oświetlenia.

Warto wspomnieć, iż całość oferuje jeszcze bardziej dopracowany tryb rozgrywki wieloosobowej z jeszcze lepszą synchronizacją, pozwalającą na wspólne tworzenie własnej farmy w sposób bardziej rozwinięty.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 11 listopada 2016.

Klasyfikacja PEGI

PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
2-6 graczy, multiplayer
Najświeższe informacje
 • #

  Świetna sprzedaż Farming Simulator 2017

  24 listopada 2016
  Powody do zadowolenia ma szwajcarskie studio GIANTS, którego Farming Simulator 2017 w niespełna miesiąc znalazł milion nabywców. To znakomity wynik, dobrze rokujący również na dalszą sprzedaż. Warto...
Wymagania sprzętowe wersji na PC

Minimalna konfiguracja

 • System operacyjny: Windows 7/8/10
 • Procesor: AMD/Intel 2.0 GHz dual-core
 • Pamięć: 2 GB RAM
 • Karta graficzna: 1 GB, DirectX 11, AMD Radeon HD 6770/NVIDIA GeForce GTS 450
 • Miejsce na dysku: 6 GB dostępnej przestrzeni

Gry podobne do Farming Simulator 17

Gra

Farming Simulator 17

Wydania gry

już wydane
# 25 października 2016 PCPS4XO
# 25 października 2016 PCPS4XO
# 07 listopada 2017 Switch
# 07 listopada 2017 Switch