Forza Horizon - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

Opis gry
Forza Horizon to zupełnie nowa odsłona popularnej serii gier wyścigowych, wydawanych wyłącznie w wersji na Xboxy 360. Nie jest ona jednak bezpośrednią kontynuacją serii i zrywa z głównymi jej założeniami. Gra ta została stworzona przez byłego pracownika firmy Codemasters, Gavina Raeburna i firmę Playground Games.

Akcja gry obraca się wokół tytułowej imprezy, zwanej Horizon Festival i będącej jednym z największych eventów związanych z samochodami. Ludzie mogą podczas niej między innymi zakupić nowe auta, wymienić swoje na inne czy wziąć udział w jednym z wielu organizowanych wyścigów. Gra przenosi nas więc do otwartego do eksploracji świata, a więc po raz pierwszy przenosi serię poza obręb zamkniętych tras wyścigowych.

Oprawa graficzna gry bazuje na wszystkich rozwiązaniach zastosowanych w grze Forza 4 - nie ma tu więc co liczyć na niewidziane wcześniej efekty specjalne czy też spektakularne nowe funkcje. Podobnie rzecz się ma jeżeli chodzi o system fizyki. Całość została wzbogacona kilkoma detalami, w tym symulacją pełnego dnia i nocy oraz pogodą.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 10 czerwca 2012.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
2-8 graczy, rywalizacja, multiplayer
Najświeższe informacje
Gra

Forza Horizon

Wydania gry

już wydane
# 23 października 2012 360
# 26 października 2012 360