Gamedile.pl

#
Opis gry
Forza Motorsport 3 jest kolejną odsłoną popularnej i tworzonej z myślą o konsolach marki Xbox serii gier wyścigowych od studia Turn 10. O grze po raz pierwszy usłyszeliśmy w czasie targów E3 2009, kiedy to została zapowiedziana na październik tego samego roku.

Mechanika rozgrywkiForza Motorsport 3 to gra wyścigowa stawiająca przede wszystkim na realizm, oferująca przeszło sto tras i 400 samochodów od 50 producentów. Wszystkie te elementy mają swoje odpowiedniki w świecie rzeczywistym. Głównym trybem zabawy jest tutaj kariera - na samym jej początku wybieramy jedno z siedmiu różnych aut, by potem brać udział w kolejnych wyścigach na trasach zależnych od naszego początkowego wyboru. Wraz z wygrywaniem zdobywamy doświadczenie, co z kolei skutkuje zwiększaniem poziomu doświadczenia - każdy z nich zapewnia nam dostęp do dodatkowego auta. Kariera to nie tylko udział w Mistrzostwach, ale i w przeszło dwustu różnych eventach rozmieszczonych w najróżniejszych lokacjach.

Porównując tę wersję z poprzednią należy wspomnieć o szeregu poprawek, między innymi w Sztucznej Inteligencji, modelu jazdy, a także zachowaniu się aut w różnych warunkach. Gra oferuje dostęp do trybu rozgrywki multiplayer, a grać możemy przez sieć lub na podzielonym ekranie.

Warstwa technicznaCałość wydana została na dwóch płytach - pierwsza służy do gry, natomiast z drugiej instalowane są wszystkie dodatkowe treści, jak samochody, dubbing obcojęzyczny i trasy.

24 września 2009 roku na łamach Xbox Live Marketplace pojawiła się wersja demonstracyjna gry, pokazująca ją w akcji na zaledwie jednej trasie, dająca dostęp do pięciu różnych aut.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 06 marca 2018.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1-2 graczy, rywalizacja, single player, split screen
2-8 graczy, rywalizacja, multiplayer
Gra

Forza Motorsport 3

  • Platformy: 360
  • Gatunek: Wyścigi
  • Producenci: Turn 10 Studios
  • Wydawcy: Microsoft Studios
  • Tematy Realistyczna
  • Perspektywa: Pierwszoosobowa (FPP)Trzecioosobowa (TPP)
  • Prezentacja: 3D

Wydania gry

już wydane
# 23 października 2009 360
# 23 października 2009 360

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
360