Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

#

GRID (2019)

PCPS4XO
Opis gry
Wydane w 2019 roku GRID jest kolejną odsłoną popularnej serii gier wyścigowych brytyjskiego studia Codemasters, znanego już z takich serii, jak F1 i DiRT. Oferuje wiele nowości w stosunku do poprzedniczek, przede wszystkim na polu wizualnym. Po raz pierwszy w historii cyklu ten obecny jest bowiem na konsolach ósmej generacji - PlayStation 4 i Xbox One.

Mechanika rozgrywki i zawartośćW nowej odsłonie serii autorzy oddali nam do dyspozycji przeszło 70 legendarnych samochodów - w pełni licencjonowanych, istniejących i w realnym świecie. Pościgamy się zarówno nowoczesnymi pojazdami, jak Porsche 911 RSR czy Ferrari 488 GTE, jak i prawdziwymi klasykami, w tym Fordem GT40 i Pontiaciem Firebird. Auta zostały podzielone na siedem różnych klas, zależnych od rodzaju wyścigów, w których zwykły brać udział. Dokładnie tyle ścieżek kariery można obrać w głównym trybie rozgrywki.

GRID daje nam dostęp do sześciu rodzajów pojedynków. Poza szybkim wyścigów możemy spróbować swoich sił w grze na czas, w której ostatnia osoba odpada, w tak zwanym „gorącym wyścigu”, przed którym walczymy o lepszą pozycję startową czy też też w „potyczce”, w której testujemy wytrzymałość auta. Ciekawostką jest również tryb Wyzwań Fernando Allonso, w którym możemy stoczyć bój o możliwość ścigania się z ową legendą wyścigów.

Gra oferuje specjalny system nagradzania, który docenia dobrą technicznie, umiejętną lub też odważną jazdę. Wraz ze zbieraniem punktów poprawiamy własną pozycję w rankingach offline i online. Autorzy zaimplementowali również system doświadczenia, dzięki któremu wraz z kolejnymi wyścigami osiągamy następne poziomy, podnosząc poziom prestiżu, zdobywając nowych członków zespołu, karty zawodników i osiągnięcia.

W GRID bawić możemy się zarówno w pojedynkę, jak i w towarzystwie 15 innych graczy, przez Internet.

Warstwa technicznaOprawa graficzna produkcji, po raz kolejny opartej na autorskich rozwiązaniach Codemasters, stoi na najwyższym w historii cyklu poziomie, przede wszystkim ze względu na porzucenie platform poprzedniej generacji. Autorzy zadbali w szczególności o system uszkodzeń, który ma tutaj realny wpływ nie tylko na to, jak auta wyglądają, ale i jak się je prowadzi. Co ciekawe, oba te aspekty mają swoje odbicie również u kierowanych przez Sztuczną Inteligencję rywali.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 21 maja 2019.

Klasyfikacja PEGI

brak danych

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
1-16 graczy, rywalizacja, multiplayer
Najświeższe informacje
 • #

  Seria GRID powróci w nowej odsłonie

  22 maja 2019
  Lubiana przez fanów seria gier wyścigowych GRID powraca - poinformowało studio Codemasters. Nowa jej część, zwana po prostu GRID, zadebiutuje 13 września na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4 i...
Gra

GRID (2019)

 • Platformy: PCPS4XO
 • Inne nazwy: # Race Driver GRID
 • Gatunek: Wyścigi
 • Producenci: Codemasters Software (główny)
 • Wydawcy: Codemasters Software
 • Tematy Realistyczna
 • Perspektywa: Pierwszoosobowa (FPP)TelewizyjnaTrzecioosobowa (TPP)
 • Prezentacja: 3D

Wydania gry

planowane
# 13 września 2019 PCPS4XO