Gamedile.pl

#
Opis gry
Gears of War 2 jest drugą odsłoną popularnej serii gier, w której przejmujemy kontrolę nad Marcusem Fenixem i Drużyną Delta, by zawalczyć z przybyszami z innej galaktyki, zwanymi Szarańczą.

W Gears of War 2 Szarańcza powróciła na Ziemię jeszcze silniejsza, niż wcześniej. Ludzkość miała nadzieję, iż bomba zrzucona na obcych wreszcie zażegna wojnę, jednakże przeliczyła się. Nie dość, że nie zwalczyła ona kosmitów do końca to jeszcze spowodowała, iż ludzi zaczęła męczyć przedziwna i groźna zaraza, określana "rdzewieniem płuc". Kampania dla pojedynczego gracza w momencie, kiedy do Marcusa Fenixa i Dominica Santiago dołącza Benjamin Carmine - brat Anthony'ego Carmine, który zginął we wcześniejszych fazach poprzedniej odsłony produkcji. Oprócz tych trzech bohaterów w grze pojawią się również nowe postaci niezależne, w tym Maria Santiago, żona Dominica (Doma), której poszukiwanie jest jedną z pierwszych misji w tej produkcji.

Rozgrywka w grze w dużej mierze nie odbiega od tego, co zostało zaprezentowane w jej wcześniejszych odsłonach. Przy użyciu kilkudziesięciu rozmaitych broni, wśród których znajdują się wszystkie bronie z "jedynki" oraz zupełnie nowy arsenał wyposażenia, przystępujemy do eksterminacji przybyszów z innej galaktyki. Do ciekawszych z nowych broni można zaliczyć pistolet Gorgon, który strzela krótkimi seriami i doskonale sprawuje się w walce krótkodystansowej, jak również wyrzutnia rakiet ze specjalnym tuszem, który przy zbyt długim kontakcie z obcym ciałem niszczy je kompletnie.

Warto wspomnieć, iż oprócz rozbudowanej kampanii gra oferuje równie rozległy tryb rozgrywki wieloosobowej, na który składa się całe mnóstwo trybów (w sumie ich liczba została zwiększona do siedmiu). Autorzy oddali nam tu do dyspozycji aż 15 map (dziesięć z nich jest zupełnie nowych). Powstał nowy system pozwalający w szybki sposób zaprosić znajomych do zabawy. W grze mogą pojawić się również tzw. "boty", które wypełnią miejsca po brakujących graczach. Tryb kooperacji nadal jest ograniczony do dwóch graczy jednocześnie, aczkolwiek każdy z nich może teraz określić poziom trudności. Na przykład jeden może grać na normalnym poziomie trudności, w czasie gdy drugi wybierze o wiele trudniejszy. Gra dopasowuje się do graczy, rzucając im wyzwania odpowiednie dla ich poziomu trudności.

Oprawa graficzna produkcji stoi na bardzo wysokim poziomie za sprawą wykorzystanego silnika Unreal Engine 3. Modele postaci są bardzo szczegółowo wykonane, a całość została zoptymalizowana w taki sposób, że w jednej chwili na ekranie mogą występować całe hordy przeciwników. Jeżeli chodzi o warstwę audio to po raz kolejny mamy do czynienia z pełnym profesjonalizmem, zwłaszcza jeśli chodzi o dubbing. Głosy zostały podłożone przez tych samych aktorów, co w pierwszej odsłonie gry.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 31 maja 2012.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1-2 graczy, kooperacja, single player, wspólny ekran
2-10 graczy, kooperacja, rywalizacja, multiplayer
Gra

Gears of War 2

  • Platformy: 360
  • Gatunek: Gra akcji
  • Producenci: Epic Games (główny)
  • Wydawcy: Microsoft Studios Microsoft Studios
  • Tematy Science fiction
  • Wsparcie dla: Kompatybilność wsteczna
  • Perspektywa: Trzecioosobowa (TPP)
  • Prezentacja: 3D

Wydania gry

już wydane
# 07 listopada 2008 360
# 07 listopada 2008 360