Gamedile.pl

#
Opis gry
Ghost Giant to przygodówka, której opracowania podjęło się studio Zoink! - autorzy takich tytułów, jak Fe czy Flipping Death. W tym dziele próbując przekazać baśniową opowieść przy użyciu technologii Wirtualnej Rzeczywistości. Gra została wydana wyłącznie na konsolę PlayStation 4 i wymaga dedykowanych jej gogli VR. Przygotowaniem scenariusza do niej zajęła się Sara Bergmark Elfgren.

Fabuła gryPrzenosimy się do Sancourt - miejsca, w którym żyją antropomorficzne zwierzęta. Tutaj poznajemy postać młodego Louisa, który żyje na obrzeżach miasta, gdzie razem z własną matką zajmuje się uprawianiem słonecznika. Choć pełen zapału i wigoru, jest też bardzo samotny. Wszystko zmienia się, gdy w jego życiu pojawia się Duch-Gigant. Tę rolę przejmiemy my. Choć początkowo chłopiec będzie nas się bał, z czasem przyzwyczai się do naszej obecności i postanowi przeżyć z nami niezapomniane chwile.

Mechanika rozgrywkiAkcję gry obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby, co jest zresztą naturalnie dla produkcji na gogle Wirtualnej Rzeczywistości. Jako że kierujemy gigantem, świat gry przypomina nasz domek dla lalek - niemal wszystko jesteśmy w stanie podnieść, przenieść, zniszczyć i to właśnie tego typu obowiązki będzie przed nami kładła gra. Tak naprawdę jednak zajęcia fizyczne są tutaj mniej ważne od tych mentalnych - naszym głównym zadaniem jest bowiem bycie wspierającym przyjacielem dla dziecka w potrzebie.

Ghost Giant wcale jednak nie każe nam być zawsze przy Louisie - kiedy tylko chcemy możemy wybrać się w podróż po malowniczym miasteczku i jego okolicach, opcjonalnie pomagając jego mieszkańcom w rozwiązywaniu ich problemów. Pomagamy im ciąć drzewo, przenosić meble czy pomagać w rozruchu ich pojazdów.

Warstwa technicznaGhost Giant zostało wykonane w przyjemnej dla oka, bardzo kolorowej stylistyce, dzięki czemu doskonale sprawdza się w kontakcie z dziećmi.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 12 czerwca 2018.

Klasyfikacja PEGI

brak danych

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak trybu sieciowego
Gra

Ghost Giant

  • Platformy: PS4
  • Gatunek: Przygodowa
  • Producenci: Zoink
  • Wydawcy: Zoink
  • Tematy Fantasy
  • Wsparcie dla: VR
  • Perspektywa: Pierwszoosobowa (FPP)
  • Prezentacja: 3D

Wydania gry

planowane
# 2018 PS4