Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

Opis gry
Dzięki grze God of War na Playstation 2 mamy okazję poznać ciemny i brutalny świat greckiej mitologii. Wcielamy się w postać Kratosa. Opowiadana w grze historia składa się z wielu zwrotów akcji i kończy się wieloma zakończeniami, w zależności od zachowań gracza w czasie całej zabawy.

Główny bohater gry jest greckim wojownikiem jedynym w swoim rodzaju. Nie można go nazwać szlachetnym i honorowym - to raczej specjalista od „mokrej roboty”. Z tego właśnie powodu bogowie postanawiają go wykorzystać w potrzebie. Ares bowiem, który jest greckim bogiem wojny, rozpętał w Atenach prawdziwe piekło, wypuszczając swoje sługi z najmroczniejszych zakamarków ciemności. I tutaj do akcji musi wkroczyć nasz główny bohater - jego zadaniem jest odnalezienie Puszki Pandory i dokonanie niemal niemożliwej rzeczy: zabicie Aresa. Warto wspomnieć o niecodziennym rozpoczęciu gry. Tytuł ten bowiem zaczyna się od... samobójczej śmierci Kratosa. Zaraz po tym wydarzeniu cofamy się w czasie by poznać dzieje mężczyzny.

Akcja gry ma miejsce w najróżniejszych środowiskach, gdzie jako mitologiczny bohater walczymy z watahą przeciwników, przepływamy rzeki, wspinamy się na górskie klify, przemierzamy doliny i wykonujemy masę innych czynności. Całość obfituje również w różnego rodzaju zagadki natury logicznej.

Akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby (co jest zrozumiałe w tego typu grze). Uzbrojeni w dwie śmiercionośne bronie niszczymy swych przeciwników stosując niesamowicie różnorodne kombosy. Nasz bohater dysponuje bardzo szerokim wachlarzem ruchów - dzięki temu walka w tej grze za każdym razem jest interesująca i wciągająca, jak również efektowna i przyjemna dla oka. Poza broniami w grze tej dysponujemy również siłą nadludzką. Siłę pochodzących od bogów czarów (na przykład piorunów Zeusa) możemy zwiększać w miarę postępu zabawy.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 14 lutego 2009.

Klasyfikacja PEGI

brak danych

Tryby rozgrywki

brak danych
Gra

God of War (2005)

  • Platformy: PS2
  • Gatunek: Gra akcji
  • Producenci:
  • Wydawcy:
  • Wsparcie dla:

Wydania gry

planowane
# 2005 PS2
# 2005 PS2