Hellboy: The Science of Evil - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

Opis gry
Hellboy: The Science of Evil to trzecioosobowa gra akcji stworzona przez studio Krome, która wydana została w roku 2008 na konsolach PS3, PSP oraz Xbox 360. Produkcja bazuje zarówno na serii komiksów o tym samym tytule, jak również na filmie z 2004 roku. Tworząc The Science of Evil producenci współpracowali więc z twórcą oryginału Mikem Mignolą, reżyserem Gilermo del Toro oraz gwiazdami wielkiego ekranu: Ronem Perlmanem, Salmą Blair i Dougiem Jonesem.

Fabuła gryHistoria zaczyna się w Rumunii, do której Hellboy zostaje wysłany celem zajęcia się panoszącą się na miejscu wiedźmą. Odnajduje ją w katakumbach pod cmentarzem, wcześniej pokonując zastępy wilkołaków oraz nieumarłych. Celowi udaje się jednak porwać mieszkańca pobliskiej wioski i uciec. Ruszenie w szybką pogoń uniemożliwiają Hellboyowi naziści, którzy nagle zjawiają się w Rumunii.

Fabuła koncentruje się na wydarzeniach z życia głównego bohatera, które mają miejsce w ciągu kilkudziesięciu lat. Jego przygody prowadzą nas nie tylko do Wschodniej Europy, lecz również Japonii i Tunezji.

Mechanika rozgrywkiHellboy: The Science of Evil jest dynamiczną grą akcji, w której sterujemy tytułowym demonem o dobrym sercu. Rozgrywka w dużej mierze opiera się na walce z wieloma rodzajami przeciwników. Podczas starć mamy możliwość wyprowadzania kombinacji ciosów, stosowania finisherów na osłabionych wrogach czy używania Samarytanina. Ten ostatni to niezawodny rewolwer bohatera, który może strzelać dziewięcioma rodzajami pocisków. Po wypełnieniu odpowiedniego paska możemy wejść w tzw. Hellmode, czyli odpowiednik szału. W czasie jego działania bohater jest jeszcze skuteczniejszy.

W grze nie brakuje elementów logicznych, w których często korzystamy z ogromnej siły Hellboya i przenosimy przedmioty w odpowiednie miejsca. Tytuł posiada także tryb kooperacyjny, w którym drugi gracz może wcielić się w postać człowieka-ryby Abe'a Sapiena lub pirokinetyczkę Liz Sherman.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 20 lipca 2018.
PlayStation 3
funkcje sieciowe • HD 720p • 62 KB wymaganego miejsca na dysku

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1-2 graczy, kooperacja, single player, wspólny ekran
2 graczy, kooperacja, multiplayer
Gra

Hellboy: The Science of Evil

  • Platformy: PSP360PS3
  • Gatunek: Gra akcji
  • Producenci: Krome Studios (główny)
  • Wydawcy: # Konami# CDP
  • Tematy Komiksowa
  • Perspektywa: Trzecioosobowa (TPP)
  • Prezentacja: 3D

Wydania gry

już wydane
# 24 czerwca 2008 PSP360PS3
# 06 listopada 2008 360PS3

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
360
PS3
PSP