Gamedile.pl

#
Znana także jako Hidden Agenda.
Opis gry
Ukryty plan, w oryginale znane jako Hidden Agenda, jest grą przygodową utrzymaną w konwencji thrillera. Wyprodukowane zostało przez znane między innymi z bardzo ciepło przyjętego Until Dawn studio Supermassive Games. Całość powstała z myślą o konsoli PlayStation 4, a do swojego działania wymaga aplikacji PlayLink, która dostępna jest za darmo na urządzeniach z systemami Android i iOS.

Fabuła gryOpowiedziana w grze historia przedstawia nam postaci dwóch kobiet - detektyw Becky Marney oraz adwokat Felicity Graves. Obie będą miały za zadanie zbadać sprawę seryjnego mordercy posługującego się pseudonimem Wnykarz.

Mechanika rozgrywkiGra Ukryty plan nastawia się przede wszystkim na opowiadaną fabułę, z uwagi na co główną rolę pełnią tutaj podejmowane przez nas decyzje, które warunkują kolejne wydarzenia w grze i są w stanie zaważyć na tym, co stanie się na jej końcu.

Choć całość oferuje możliwość zabawy w pojedynkę, swój pełny potencjał wykorzystuje w czasie rozgrywki wieloosobowej. Ta odbywa się za pośrednictwem aplikacji o nazwie PlayLink - zainstalowana na telefonie czy tablecie, pozwala uczestnikom gry głosować nad rozwiązaniami poszczególnych dylematów, kierując fabułą „głosem większości”. Co ciekawe, jeden z graczy w każdej chwili może dostać ukryte zadanie - to, czy będzie zmierzał do jego wykonania zależy od niego, a często będzie zmuszony do działania na niekorzyść swoich znajomych.

Warstwa technicznaUkryty plan to gra zaprojektowana w oparciu o silnik Unreal Engine 4. Wyposażona została zatem w trójwymiarową oprawę graficzną, przez wielu uważaną za iście filmową. Autorzy postawili tutaj na realizm, jak również jak najbardziej autentyczne przedstawienie emocji na twarzach występujących tu postaci. Całość stara się utrzymać klimat dreszcowca, przez co dominują tutaj raczej ciemne barwy oraz zimne kolory.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 29 grudnia 2017.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1-5 graczy, single player, wspólny ekran
brak trybu sieciowego
Gra

Hidden Agenda

Wydania gry

już wydane
# 24 października 2017 PS4
# 22 listopada 2017 PS4

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PS4