Until Dawn - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

Opis gry

Informacje ogólneUntil Dawn to powstała w brytyjskim studiu deweloperskim Supermassive Games jako tytuł ekskluzywny dla PlayStation 4 gra akcji przez autorów nazywana interaktywnym horrorem. Po raz pierwszy została zapowiedziana w 2012 roku w wersji na konsolę PS3 - dopiero w czasie targów Gamescom 2014 ogłoszono, że całość zostaje przebudowana do wersji na konsolę ósmej generacji.

Fabuła gryGra prezentuje nam historię ośmiu przyjaciół, którzy wyruszają do położonego w górach domku letniskowego, by tam spędzić swój wolny od szkoły czas. Już zaledwie po kilku godzinach spędzonych w tym miejscu zaczynają domyślać się, że nie są tu sami. Rozpoczyna się walka o przetrwanie - to od naszych decyzji będzie zależeć los zarówno całej grupy, jak i każdego z jej członków z osobna. Czy damy się ponieść emocjom, a może zachowamy zimną krew i rozwiążemy tajemnicę morderstw? Pamiętajmy, że ma tutaj zastosowanie efekt motyla, a każda nawet najmniejsza akcja może mieć wpływ na przyszły rozwój wydarzeń.

Warstwa technicznaUntil Dawn zostało oparte na tym samym silniki, który został zastosowany w Killzone Shadowfall, dzięki czemu można liczyć na wysokiej jakości oprawę graficzną. Również warstwa audio stoi tutaj na wysokim poziomie - głosów postaciom udzielili znani z Hollywood aktorzy, w tym Hayden Panettiere („Heroes”, „Nashville”) oraz Rami Malek (film „Need for Speed”, serial „Pacyfik”). Sama gra w pełni wykorzystuje możliwości platformy, na którą powstała, korzystając między innymi z sensora ruchu w DualShocku 4, który zmierzy, jak długo będziemy zachowywali spokój przy graniu oraz kamery, która nagra nasze reakcje na wydarzenia w grze.

Akcję w Until Dawn obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Całość ma mroczny charakter, jak zresztą przystało na horror.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 14 sierpnia 2014.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak trybu sieciowego
Najświeższe informacje
  • #

    5 kolejnych gier zasili PlayStation Hits

    25 października 2018
    Jak zapewne niektórzy z Was wiedzą PlayStation Hits to specjalne wydania gier na PS4 sprzedawane w atrakcyjnej cenie 79,90 zł. Baza ta właśnie powiększyła się o kolejne 5 pozycji. Until...
Gra

Until Dawn

Wydania gry

już wydane
# 25 sierpnia 2015 PS4
# 25 sierpnia 2015 PS4

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PS4