Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

Opis gry
Homefront: The Revolution to stworzona przez brytyjski oddział firmy Crytek kontynuacja cieszącej się sporym zainteresowaniem ze strony graczy pierwszoosobowej strzelanki opracowanej przez Kaos Studios i wydanej przez THQ. Po upadku tej ostatniej firmy prawa do marki przeszły właśnie do Cryteku, co zaowocowało startem prac właśnie nad The Revolution.

Warstwa fabularnaAkcja gry przenosi nas w niedaleką przyszłość, do zmagających się z nie lada problemami Stanów Zjednoczonych. Po czterech latach brutalnej militarnej okupacji ze strony Korei Filadelfia stała się swoistym getto zamieszkiwanym przez dumnych Amerykan - w mieście tym drony i uzbrojone patrole patrolują ulice, a wieczny stan policyjny zmusza obywateli do współpracy celem przetrwania.

Mimo, że marzenia o wolności dla wielu ludzi wygasły wraz z nadzieją zniszczenia wroga, w zniszczonym przez bombardowania i porzuconym mieście tworzy się opór. Ambitny i waleczny, nie cofnie się nawet przed walką z lepiej uzbrojoną, liczniejszą i niesioną wygraną koreańską armią. My wcielimy się w jednego z przedstawicieli tego właśnie oporu. Nasza pojedyncza kampania to zaledwie start - w trybie kooperacyjnym sami utworzymy bowiem komórkę i razem z przyjaciółmi staniemy się Bohaterami Rewolucji.

Model rozgrywki i funkcjonalnościRozgrywka w Homefront: The Revolution ma miejsce w otwartym świecie, który obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Świat ten żyje własnym życiem i reaguje na nasze akcje. Nie ma w nim miejsce na liniowość - Filadelfię przemierzamy w sposób swobodny, rekrutując nowych członków do ruchu oporu, tworząc nowe bazy, kradnąc broń i części ekwipunku do tworzenia nowych broni przy pomocy wbudowanego edytora.

Podczas gdy druga Wojna o Niepodległość jest tłem kampanii dla pojedynczego gracza, produkcja oferuje również moduł rozgrywki wieloosobowej. Ten dzieli się na wiele różnych trybów, z których ważnym jest ten kooperacyjnym.

Ważną częścią rozgrywki jest walka - w niej wykorzystujemy różnego rodzaju bronie (również takie stworzone przez nas), pojazdy. Niejednokrotnie to elementy otoczenia stają się częścią strategiczną pojedynków - odpowiednie ich wykorzystanie może przynieść wygraną nawet w z pozoru tragicznej sytuacji.

Warstwa technicznaCałość została oparta na autorskim silniku CryEngine 4, który wyciska pełnię możliwości z komputerów i konsol najnowszej generacji, oferując w zamian szczegółowe, piękne i możliwe do zniszczenia lub zdeformowania otoczenie. Klimatu dodaje również warstwa audio całości.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 07 czerwca 2014.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
2-4 graczy, kooperacja, multiplayer
Najświeższe informacje
 • #

  Wystartowała Seria Day 1 od Techlandu

  21 października 2017
  Wczoraj na półkach sklepowych pojawiła się Seria Day 1, czyli nowa propozycja od wydawniczej gałęzi Techlandu. W tym momencie w jej ramach dostępnych jest osiem gier, każda wzbogacona o cyfrowe dodatki i...
 • #

  Seria Day 1 to nowa oferta gier od Techland

  29 września 2017
  Techland od 20 października tego roku zaoferuje graczom nowy cykl wydawniczy. Będzie nim Seria Day 1 - wydane w jej ramach tytuły będą przeznaczone na PC, otrzymają kinową lokalizację oraz cenę 69,90 zł. W...
 • #

  W marcu pojawi się ostatni dodatek do Homefront: The Revolut...

  16 lutego 2017
  W marcu zadebiutuje ostatni z przewidzianych dla strzelanki Homefront: The Revolution dodatków. Rozszerzenie zatytułowane Beyond the Walls pozwoli graczom wydostać się z murów i zaznać bardziej otwartej...
Gra

Homefront: The Revolution

 • Platformy: PCPS4XO
 • Gatunek: Gra akcji» Strzelanka
 • Producenci: Crytek
 • Wydawcy: # Deep Silver# Techland
 • Perspektywa: Pierwszoosobowa (FPP)
 • Prezentacja: 3D

Wydania gry

już wydane
# 17 maja 2016 PCPS4XO
# 20 maja 2016 PCPS4XO

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PC
XO
PS4