Battlefield 4 - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

#

Battlefield 4

PC360PS3PS4XO
Opis gry
Battlefield 4 to kolejna, czwarta z kolei odsłona popularnej serii pierwszoosobowych strzelanek, tworzonej od lat przez podległe koncernowi Electronic Arts studio DICE. Jest ona jednocześnie jej pierwszą odsłoną wydaną na łamach konsol PlayStation 4 i Xbox One (dla obu była tytułem startowym, dostępnym już w dniu ich premiery).

Fabuła gryChoć gra skupia się przede wszystkim na trybie rozgrywki wieloosobowej, od lat będącym jej motorem napędowym generującym niesamowitą popularność, oferuje także tryb kampanii dla pojedynczego gracza. Jego fabuła rozgrywa się na trzy lata po wydarzeniach zaprezentowanych w poprzedniej odsłonie serii i przenosi nas w niedaleką przyszłość, do 2020 roku, gdzie wcielamy się w postać mężczyzny o nazwisku Recker. Jest on członkiem amerykańskiej jednostki specjalnej o kryptonimie „Tombstone”, w której skład wchodzi również kilka innych barwnych postaci. Poznajemy go w momencie, gdy grupie tej zostaje przydzielone nowe zadanie - ma uratować kilka ważnych osób znajdujących się w Szanghaju. Pech chciał, iż całość doprowadza do konfliktu na znacznie większą skalę, niż porachunki szanowanych biznesmenów.

Tryb multiplayerBattlefield 4 samym mechanizmem rozgrywki nie odstaje od poprzednich odsłon serii, oferując bardzo dynamiczny jej model. Podstawą jest wybranie odpowiedniej klasy postaci, którą będziemy kierować - do wyboru są cztery klasy, doskonale znane już posiadaczom poprzedniej odsłony serii. Nie obyło się bez delikatnych zmian w możliwościach każdej z nich oraz gadżetach, jakimi dysponują.

Warto wspomnieć, iż autorzy zdecydowali się na wprowadzenie trybu obserwatora, umożliwiającego graczom podglądanie już trwających rozgrywek, zarówno tych toczonych przez ich przyjaciół, jak i zupełnie im nieznajomych osób.

Jedną z bardziej istotnych funkcji jest przywrócenie do gry trybu dowódcy, ostatnio widzianego w Battlefield 2. Gracz wciela się w nim właśnie w postać głównodowodzącego, dostarczając reszcie graczy różnego rodzaju informacji na temat ich sytuacji na mapie. Dowódca nie bierze bezpośredniego udziału w zabawie - ma za to dostęp do wielu narzędzi pozwalających mu na taktyczne poprowadzenie jego drużyny do zwycięstwa. Należy powiedzieć, iż w rolę dowódcy można się wcielić nawet bez bycia w pobliżu konsoli czy komputera z grą, poprzez specjalną aplikację mobilną.

Warstwa technicznaDo gry został wprowadzony moduł „Levolution”, który skupia się na interakcjach, w jakie gracze mogą wejść z otoczeniem. Mowa tutaj zarówno o mniejszych rzeczach, na przykład możliwości otwierania i zamykania drzwi czy zestrzeliwania żarówek, jak i o większych eventach - w jeden z nich jest wyposażona każda z map rozgrywki wieloosobowej, a jego wywołanie jest w stanie mieć ogromny wpływ na ukształtowanie terenu (przykładem jest wywołanie katastrofy statku na wyspie na mapie Paracel Storm). Cały moduł jest częścią jeszcze bardziej udoskonalonego silnika Frostbite 3, na którym bazuje cała produkcja.

Warto wspomnieć, iż wiele uwagi autorzy zachowaniu wody na każdej z map - to zostało w taki sposób dopracowane, by nawet najmniejsza ingerencja ze strony gracza na nie wpływała. Gdy którykolwiek z uczestników rozgrywki strzeli w wodę, każda z osób zauważy taką zmianę właśnie w niej. Woda nabrała ponadto taktycznego wymiaru, gdyż można jej teraz użyć do odwrócenia uwagi przeciwników.

BetaBeta-testy gry rozpoczęły się w październiku 2013 roku i objęły zasięgiem platformy PC oraz Xbox 360 i PlayStation 4. Zaoferowały graczom dostęp do jednej mapy oraz dwóch trybów rozgrywki. Na początku otrzymali do nich dostęp jedynie gracze, którzy wcześniej zamówili przedpremierowo grę lub wcześniej zakupili Battlefield 3 Premium albo też grę Medal of Honor Warfighter w edycji Limitowanej (lub Digital Deluxe). Kilka dni później do otwartych testów dołączyli wszyscy chętni. Beta była dostępna do 15 października.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 07 grudnia 2013.
Xbox 360
Dolby Digitalpobieranie zawartości gryrankingiwymagany dysk twardy • HDTV 720p/1080i/1080p • 2 MB na zapis gry
PlayStation 4
obsługa gry zdalnejfunkcja wibracji DualShock 4funkcje sieciowe • HD 720p/1080i/1080p • 70 GB wymaganego miejsca na dysku

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
2-66 graczy, kooperacja, rywalizacja, multiplayer
Najświeższe informacje
 • #

  Wolfenstein liderem w Skandynawii - Nordic Top 20

  02 czerwca 2014
  W 21 tygodniu na skandynawskiej liście przebojów mieliśmy do czynienia z sytuacją analogiczną do tej, która miała miejsce w Wielkiej Brytanii. Prowadzenie objęła nowa odsłona popularnej serii Wolfenstein,...
 • #

  Watch_Dogs na szczycie, Mario Kart 8 drugie - UK Top 20

  02 czerwca 2014
  W najnowszym zestawieniu brytyjskiej listy przebojów aż dwa debiuty na podium. Pierwsze miejsce - tutaj bez zaskoczenia - przypadło świeżynce Ubisoftu, kilkukrotnie przesuwanej grze Watch_Dogs. Wysokie drugie...
 • #

  Nowy porządek na szczycie brytyjskiej listy przebojów - UK T...

  27 maja 2014
  Doskonałym debiutem na brytyjskiej liście najlepiej sprzedawanych gier może poszczycić się gra Wolfenstein: The New Order, która tuż po swojej premierze osiągnęła pierwszą pozycję (na jak długo, czas...
Gra

Battlefield 4

Wydania gry

już wydane
# 29 października 2013 PC360PS3
# 31 października 2013 PC360PS3
# 12 listopada 2013 PS4
# 22 listopada 2013 XO
# 22 listopada 2013 XO
# 29 listopada 2013 PS4

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PC
PS3
PS4
360
XO