Gamedile.pl

#

I Am Alive

PC360PS3
Opis gry
I Am Alive to dynamiczna gra akcji stworzona przez studio Ubisoft. Przenosimy się w niej w postapokaliptyczną przyszłość do miasta Haventon, które zostało doszczętnie zniszczone przez olbrzymie trzęsienie ziemi. Fabuła przybliża nam losy młodego mężczyzny, który poszukuje swojej żony i córki, które tuż przed kataklizmem wyruszyły wraz z falą innych uchodźców, by ocalić swoje życia. W grze tej nie ma supranaturalnych zagrożeń. Tutaj największym zagrożeniem jest drugi człowiek, który w tych mrocznych dla ludzkości czasach jest zdolny do wszystkiego, by tylko przetrwać. Tylko od nas zależy, czy będziemy nieść pomoc nieznajomym, czy po prostu zmierzać do odnalezienia naszej rodziny wszelkimi dostępnymi środkami i poświęceniami.

Rozgrywka w I Am Alive w głównej mierze sprowadza się do eksplorowania ogromnego miasta w poszukiwaniu zaginionych członków rodziny głównego bohatera. Nie jest to łatwe, gdyż zniszczone miasto wskutek zmian klimatycznych podzieliło się na różne strefy atmosferyczne. Tutaj każdy fragment nawet najmniejszej lokacji ma coś do powiedzenia, coś o przeszłości ludzkości i o tym, co się z nią stało. Podczas naszej wędrówki napotkać nam przyjdzie całe mnóstwo postaci niezależnych, które są bardzo nieprzewidywalne. Jedne okażą się przyjazne, inne natomiast zechcą zlikwidować i okraść naszego bohatera. Niejednokrotnie będziemy zmuszeni podjąć walkę z przeciwnikami - jest to o tyle trudne, że nie dysponujemy nieskończonym zasobem amunicji, a raczej jest on bardzo ograniczony. Oddawanie strzałów jest tutaj więc ostatecznością.

Ważnym elementem tej produkcji jest naturalnie sama walka o przetrwanie, która jest równie ważna, jak odnalezienie rodziny. Podczas rozgrywki staramy się zebrać wszelkie przedmioty ułatwiające nam przeżycie - mowa naturalnie o jedzeniu, jak również środkach wzmacniających i przeciwbólowych. W grze tej należy zachować zarówno zdrowie, jak i kondycję głównego bohatera na odpowiednio wysokim poziomie - tylko to jest w stanie zagwarantować nam przetrwanie.

Oprawa graficzna gry została stworzona w odcieniach szarości, co sprawia, że cała atmosfera produkcji jest mroczna - jak zresztą powinno być w tytule przedstawiającym postapokaliptyczną wizję przyszłości. W czasie rozgrywki przygrywa nam równie mroczna i tajemnicza muzyka, co tworzy specyficzny klimat. Akcję gry obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby, choć podczas używania łuku czy broni istnieje możliwość przełączenia się na widok z oczu bohatera.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 14 marca 2012.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

brak danych
brak danych
Gra

I Am Alive

  • Platformy: PC360PS3
  • Gatunek: Gra akcji» Gra akcji» Skradanka
  • Producenci:
  • Wydawcy:
  • Tematy Post-apokalipyczna
  • Wsparcie dla: Kompatybilność wsteczna

Wydania gry

już wydane
# 07 marca 2012 360
# 04 kwietnia 2012 PS3
# 06 września 2012 PC