Gamedile.pl

#
Opis gry
Escape Dead Island to zaprojektowany przez szwedzkie studio Fatshark spin-off niezwykle popularnej serii pierwszoosobowych gier akcji wrocławskiego Techlandu. Porusza tematykę zombie, jednak z nieco innej perspektywy, z bardziej taktycznym podejściem do zabawy.

Fabuła gryHistoria zaprezentowana w produkcji rozgrywa się pomiędzy wydarzeniami znanymi z pierwszej odsłony głównej serii, a tymi ukazanymi w jej kontynuacji. Poznajemy tutaj postać Cliffa Calo - rozpieszczonego syna pracującego w mediach multimilionera, który chce nakręcić dokument dotyczący wyspy Banoi i wirusa, który się na niej zrodził. Mężczyzna decyduje się zatem ukraść jacht swojego ojca i razem z przyjaciółmi wyrusza na wyspę Narapela, leżącą w tym samym archipelagu, co wyspy znane z poprzednich odsłon serii.

Mechanika rozgrywkiW przeciwieństwie do poprzednich odsłon serii, Escape Dead Island oferuje bardziej taktyczne i skradankowe podejście do rozgrywki, aniżeli kładzie nacisk na akcję. W związku z faktem, że bohater nasz nie jest odporny na wirus, musimy raczej unikać kontaktu z zombie, niż wchodzić z nimi w bezpośrednie interakcje. Większość z nich likwidujemy zatem niepostrzeżenie, z ukrycia.

Cała gra kręci się wokół głównej linii fabularnej. Escape Dead Island to gra przeznaczona wyłącznie dla jednej osoby, nieoferująca żadnej formy rozgrywki wieloosobowej.

Warstwa technicznaPod względem oprawy graficznej całość diametralnie różni się od swojego pierwowzoru. Bazuje na technologii cel-shading, w związku z czym gra bardziej przypomina komiks, niż realistycznie odzwierciedla rzeczywistość. Dobranie przez autorów jaskrawych i wyrazistych barw jeszcze bardziej przyczyniło się do zmiany klimatu produkcji na mniej poważny.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 16 marca 2018.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak trybu sieciowego
Podobne gry
Gra

Escape Dead Island

  • Platformy: PC360PS3
  • Gatunek: Gra akcji» Skradanka
  • Producenci: Fatshark
  • Wydawcy: Deep Silver Cenega
  • Tematy Zombie
  • Perspektywa: Trzecioosobowa (TPP)
  • Prezentacja: 3D

Wydania gry

już wydane
# 18 listopada 2014 PC360PS3
# 21 listopada 2014 PC360PS3

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PC
360
PS4