Gamedile.pl

#

I am Setsuna

PCPSVPS4Switch
Znana także jako Project SETSUNA.
Opis gry
I am Setsuna to stworzona z myślą o większości wiodących platform sprzętowych (początkowo komputerach i konsolach PlayStation Vita oraz PlayStation 4, a potem również o Switchu) gra przynależąca do gatunku jRPG. jej zaprojektowania podjęło się studio Tokyo RPG Factory. Autorzy inspirowali się przy tym legendarnym klasykiem - Chrono Triggerem.

Fabuła gryGra opowiada historię młodej kobiety o imieniu Setsuna, która żyje w zimowej krainie, w świecie, w którym składa się w ofierze młode kobiety, by ocalić się przed gniewem demonów. Pech chciał, że bohaterka stała się jedną z tychże ofiar. Musi udać się do kapliczki i poświęcić się dla wspólnego dobra. W tej bardzo smutnej podróży możemy towarzyszyć jej my.

Mechanika rozgrywkiPod względem mechanik, jakie kierują rozgrywką, I am Setsuna jest typową przedstawicielką gatunku jRPG, w której bardzo ważnym elementem jest eksploracja kolejnych lokacji, które obfitują w atrakcje nie tylko w postaci przeciwników, ale też w formie postaci niezależnych czy zróżnicowanych części ekwipunku, które jesteśmy w stanie znaleźć.

Ważnym elementem zabawy jest walka, która tutaj rozgrywa się w systemie turowym i wykorzystuje moduł Active Time Battle, w związku z którym dana postać może wykorzystać wszelkiego rodzaju akcje związane ze swoją postacią (a zatem ruch, atak, leczenie i inne), by potem poczekać ponownie na swoją kolej. Dzięki niemu całość ma charakter taktyczny i zmusza nas do pomyślenia, zanim jeszcze wykonamy nasz ruch.

Warstwa technicznaI am Setsuna powstało na bazie silnika Unity i wykorzystuje pełnię jego możliwości. Całość zachowuje swój artystyczny charakter i klimat fantasy, a smutną atmosferę pogłębia grająca na emocjach ścieżka dźwiękowa, która została skomponowana przez Tomokiego Miyoshiego.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 22 listopada 2017.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak trybu sieciowego
Gra

I am Setsuna

  • Platformy: PCPSVPS4Switch
  • Gatunek: jRPG» RPG» Turowa
  • Producenci: Tokyo RPG Factory
  • Wydawcy: Square Enix
  • Tematy Anime, Fantasy, Science fiction
  • Perspektywa: Widok izometryczny
  • Prezentacja: 3D

Wydania gry

już wydane
# 18 lutego 2016 PCPSVPS4
# 03 marca 2017 Switch

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PC
PSV
PS4
Switch