Gamedile.pl

#

Lost Sphear

PCPS4Switch
Opis gry
Lost Sphear to stworzona przez japońskie studio deweloperskie Tokyo RPG Factory, znane ze swojego hitu o nazwie I am Setsuna, gra jRPG łącząca w sobie świeże rozwiązania oraz takie zapożyczone z klasyków tego gatunku.

Fabuła gryGra prezentuje nam losy chłopca o imieniu Kanata - pewnego dnia, tuż po przebudzeniu się z koszmaru, staje się on świadkiem co najmniej dziwnego wydarzenia - otóż część wioski, w której żyj zaczęła znikać. Razem z przyjaciółmi postanawia odnaleźć tego przyczynę, a poza tym nie doprowadzić do pogorszenia sytuacji. Jak odkrywa, pobudzanie w ludziach wspomnień pomaga w odbudowie z pozoru na zawsze utraconych regionów świata.

Mechanika rozgrywkiJeżeli chodzi o mechanikę rozgrywki, Los Sphear jest typową przedstawicielką gatunku jRPG, stawiającą przede wszystkim na eksplorowanie świata, poznawanie zamieszkujących go postaci, jak również wykonywanie przydzielanych przez nich zadań. Kolejne lokacje odwiedzamy poprzez odpowiednie korzystanie z wielkiej mapy krainy. Wielokrotnie przychodzi nam tutaj zwiedzać również podziemia, z których każde obfituje w niespodzianki.

Ważną częścią zabawy jest rozwijanie kierowanego przez nas bohatera. Wraz ze zdobywaniem kolejnych punktów doświadczenia i dokonywaniem progresu w grze zyskujemy dostęp do coraz to nowszych umiejętności, a także możliwość zwiększania statystyk. To wszystko sprawia, że gra pozwala kształtować bohatera w taki sposób, w jaki tylko chcemy.

W czasie naszej wędrówki na drodze stanie nam wielu nieprzyjaciół - walka z nimi jest kolejnym z kluczowych elementów rozgrywki. Odbywa się ona na bazie systemu podobnego do tego, który został zastosowany we wspomnianym już I Am Setsuna. Oznacza to, że całość jest turowa, a pozyskując dostęp do wybranego członka drużyny wykonujemy nim wszystkie możliwe akcje (ruch, leczenie, atak i inne), by następnie czekać na to, aż zrobią to wszyscy pozostali. Dopiero potem będziemy mogli to powtórzyć.

Gra została przygotowana z myślą o pojedynczym graczu.

Warstwa technicznaAkcja w Lost Sphear ukazana została w rzucie izometrycznym, a cała oprawa graficzna - choć powstała na bazie silnika 3D - nawiązuje do klasycznych 16-bitowych produkcji. W czasie zabawy towarzyszą nam zrównoważone melodie, które dodatkowo poprawiają klimat fantasy towarzyszący całej grze.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 22 listopada 2017.

Klasyfikacja PEGI

PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak trybu sieciowego
Gra

Lost Sphear

Wydania gry

już wydane
# 23 stycznia 2018 PS4Switch
# 23 stycznia 2018 PC
# 23 stycznia 2018 PS4Switch

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PC
PS4
PSV