Filary Ziemi - Ken Follett's The Pillars of the Earth - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

#

Filary Ziemi

PCPS4XOiOS
Znana także jako Ken Follett's The Pillars of the Earth.
Opis gry
Gra przygodowa stworzona przez niemieckie studio Daedalic Entertainment z myślą o komputerach osobistych, urządzeniach mobilnych opartych na systemie iOS oraz konsolach Playstation 4 i Xbox One. Produkcja oparta została na twórczości pochodzącego z Walii pisarza Kena Folleta, który fikcyjno-historyczną powieść „Filary Ziemi” uznaje za jedną z najważniejszych w swym bogatym dorobku. Produkcja wydawana była w formie epizodycznej, 21 rozdziałów podzielonych zostało na 3 księgi: Z popiołów, Siejąc wiatr oraz W oku cyklonu.

W naszym kraju gra została wydana z polskimi napisami, a wydawcą został Techland.

Fabuła gryAkcja toczy się w XII. wieku w Anglii, w czasie, kiedy kraj ogarnął chaos związany z zatonięciem Białego Statku z następcą tronu na pokładzie oraz zabójstwem arcybiskupa Cantenbury - Thomasa Becketa. Filary Ziemi umiejscowione zostały w fikcyjnym mieście Kingsbridge, w którym ma powstać monumentalna katedra. Historia wiążę ze sobą losy wielu bohaterów, którzy nie tylko muszą mierzyć się z własnymi problemami, ale również dworskimi intrygami.

Tom Budowniczy to głowa rodziny, pragnie on tylko wybudować swoją własną katedrę. Umożliwić mu to może nowy przeor Philip, który nagle staje nie tylko na czele mnichów, ale musi również brać udział w politycznych przepychankach i troszczyć się o dobro okolicznych wieśniaków. Jack to młodzieniec tajemniczej przeszłości, który wraz z matką Eleną żyje w lesie uznany za banitę. W niebezpieczeństwie jest zaś Aliena oraz jej młodszy brat Richard, którzy po śmierci ojca stracili majątek i dawne przywileje, a na ich życie dybie odrzucony zalotnik William Hamleigh, jeden z ludzi biskupa Walerana.

OprawaTytuł charakteryzuje się dopracowaną, artystyczną i bardzo szczegółową grafiką w 2D. Nie odstaje od niej również warstwa dźwiękowa, która swoje brzmienie w dużej mierze zawdzięcza praskiej orkiestrze FILMharmonic. Jako ciekawostkę warto dodać, że Ken Follett udzielił głosu jednej z postaci w grze.

RozgrywkaFilary Ziemi to produkcja, w której największy nacisk położono na opowiadaną historie. Tytuł posiada elementy znane z klasycznych gier przygodowych, w tym m.in. proste zagadki, zbieranie przedmiotów czy udział w rytmicznych minigrach, w zdecydowanie przeważającej formie opiera się jednak na eksploracji oraz rozmowach. Gra jest dość liniowa, choć w wielu miejscach daje nam możliwość poprowadzenia losów postaci w inny sposób, co wiązać się będzie również z innym ich wynikiem. Od naszego podejścia zależeć będzie więc np. to, jak postrzegają nas postacie niezależne.

Historia jest bardzo wielowątkowa, porusza różne kwestie, a Daedalic Entertainment umiejętnie zmienia oblicza wydarzeń, pokazując je z perspektywy różnych bohaterów.
Opis gry napisał # Krzysztof „Bebop” Kałuziński, ostatnia aktualizacja - 10 września 2017.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak trybu sieciowego
Najświeższe informacje
 • #

  Drugi odcinek Filarów Ziemi jest już dostępny

  16 grudnia 2017
  Od godziny 19:00 13 grudnia można już ogrywać drugą księgę gry przygodowej Filary Ziemi zatytułowaną „Siejąc wiatr”. Produkcja studia Daedalic Entertainment została udostępniona na Steamie....
Wymagania sprzętowe wersji na PC

Minimalna konfiguracja

 • System operacyjny: Win 7, 8, 10 32/64-bit
 • Procesor: 2.8 Ghz Dual Core CPU
 • Pamięć: 4 GB RAM
 • Karta graficzna: AMD Radeon HD 6670, GeForce GTX 200 (przynajmniej 1GB)
 • DirectX: Wersja 9.0
 • Miejsce na dysku: 11 GB dostępnej przestrzeni

Zalecana konfiguracja

 • System operacyjny: Win 7, 8, 10 32/64-bit
 • Procesor: Quad Core CPU
 • Pamięć: 4 GB RAM
 • Karta graficzna: AMD R7 200 series, GeForce GTX 500 series
 • DirectX: Wersja 9.0
 • Miejsce na dysku: 11 GB dostępnej przestrzeni

Gry podobne do Ken Follett's The Pillars of the Earth

Gra

Ken Follett's The Pillars of the Earth

Wydania gry

już wydane
# 15 sierpnia 2017 PC
15 sierpnia 2017 PCPS4XO
planowane
2018 iOS

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PC
XO
PS4
iOS