Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

Opis gry
Killzone: Shadow Fall to kolejna odsłona jednej z najbardziej rozpoznawalnych serii gier akcji, od lat wydawanych na konsole firmy Sony. Stworzona przez utalentowane studio Guerrilla Games, jest pierwszą wydaną wyłącznie z myślą o konsoli PlayStation 4.

Holenderskie studio wraz z tą odsłoną nie zamierzało wprowadzać żadnych rewolucji. Po raz kolejny mamy więc tutaj do czynienia z pierwszoosobową strzelanką, w której liczy się nie tylko siła ognia, ale i umiejętność odpowiedniego jej taktycznego wykorzystania. Sama fabuła gry prezentuje losy dwóch zwaśnionych ze sobą frakcji: Helghastów oraz Vektanów, które różnią się od siebie niemal pod każdym względem (właśnie to jest główną przyczyną konfliktu). Helghaści są bardzo agresywni i nie wahają się przy przywłaszczaniu sobie nienależących do nich terenów. Vektanie z kolei starają się zaprowadzić na planecie pokój, co nie do końca im się udaje.

Samo przedstawienie konfliktu nie sprawia, że weźmiemy w nim czynny udział. W grze bowiem wcielimy się w postać Shadow Marshala - członka jednostki, która ma za zadanie załagodzić konflikt i w końcu zakończyć trwającą od lat wojnę. Czy jednak tak różne nacje będą w stanie ze sobą koegzystować? Przekonamy się o tym w trakcie zabawy.

Wraz z przeniesieniem serii na łamy nowej platformy sprzętowej Guerrilla Games poczyniło krok do przodu, jeżeli chodzi o oprawę audiowizualną gry. W znacznym stopniu odbiega ona od poprzedniej części serii, oferując nie tylko piękne obszary, po których przyjdzie nam się poruszać, ale także płynne i dokładne animacje, pełne detali postaci i wiele, wiele więcej.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 25 lutego 2013.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
2-24 graczy, kooperacja, rywalizacja, multiplayer
Najświeższe informacje

Gry podobne do Killzone: Shadow Fall

Gra

Killzone: Shadow Fall

Wydania gry

już wydane
# 15 listopada 2013 PS4
# 29 listopada 2013 PS4