Gamedile.pl

#
Opis gry
Kinect Adventures! to zestaw mini-gier zręcznościowych przygotowany z myślą o konsoli Xbox 360 z kontrolerem Kinect, którego wymaga. Jej głównym zadaniem jest zaangażowanie wszystkich części naszego ciała do ruchu. Gra była tytułem startowym dla Kinecta i stanowiła część zestawu premierowego - była zatem dodawana do każdego egzemplarza tego sprzętu.

Mechanika rozgrywkiW Kinect Adventures! rozgrywka toczona jest wyłącznie za pośrednictwem ruchu (dzięki wykorzystaniu sensora Kinect) - kierować będziemy tutaj naszym profilowym avatarem, który będzie odwzorowywał nasze ruchy na ekranie. Zostanie on zaimportowany z naszego konta w usłudze Xbox Live (jeżeli go nie mamy, zostanie użyty avatar domyślny).

Gra przeprowadza nas przez kolejne rozdziały tematyczne, na każdy z których składają się inne minigry, tutaj zwane przygodami. Tych jest całe mnóstwo - spływamy na pontonie, naszym ciałem starając się utrzymać na nim równowagę, czy też gramy w ponga, kończynami odbijając piłkę w taki sposób, by ta zbiła klocki po drugiej stronie ekranu, tamujemy wylewającą się z tamy wodę czy też ćwiczymy refleks przeskakując przez kłody, chyląc się przed gałęziami i unikając przeszkód na naszej drodze. Najciekawsze akcje z rozgrywki zostają uwiecznione na zdjęciu, a my jesteśmy potem w stanie przeglądać naszą kolekcję tychże.

Gra oferuje możliwość kooperacji ze znajomymi, czy to przy jednej konsoli, czy też przez Internet. Odbywa się to w schemacie „wskakiwania” - do trwającej rozgrywki w dowolnym momencie dołączyć może nasz znajomy, co spowoduje podział ekranu. Wiele przygód dostępnych w grze ma charakter czysto kooperacyjny i nie działa bez towarzystwa drugiego gracza.

Warstwa technicznaPod względem technicznym gra oferuje bogactwo kolorów, które sprawia, że jest produkcją idealną dla najmłodszych użytkowników konsoli. Zmaganiom towarzyszą naturalnie odgłosy i muzyka dopasowujące się do sytuacji panującej na ekranie.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 04 sierpnia 2017.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1-2 graczy, kooperacja, single player, split screen
2 graczy, kooperacja, multiplayer
Gra

Kinect Adventures!

Wydania gry

już wydane
# 04 listopada 2010 360
# 04 listopada 2010 360

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
360