Gamedile.pl

#
Opis gry
Kinect Sports to, jak sam tytuł sugeruje, zaprojektowana z myślą o kontrolerze ruchu Kinect gra sportowa wydana w momencie premiery wspomnianego sensora i wymagająca go do poprawnego działania. Wykorzystując swoje avatary profilowe gracze biorą udział w zmaganiach w różnych dyscyplinach sportowych.

O grze po raz pierwszy usłyszeliśmy od Kudo Tsunody w czasie targów E3 2010 - została tam zaprezentowana w akcji, jednak nie bez problemów technicznych. W czasie pokazu dwójka demonstrantów nie mogła kontynuować zabawy, jednak wszystko zostało naprawione i w końcu całość została przedstawiona widowni.

Mechanika rozgrywkiNa Kinect Sports składa się sześć różnych dyscyplin sportowych, w których możemy toczyć zmagania - w każdą z nich da się grać zarówno w pojedynkę, jak i z innym graczem, czy to w trybie rywalizacji, czy też kooperacji. Tak oto możemy zagrać w piłkę nożną, podając piłkę do naszych przyjaciół, uprawiany z perspektywy pierwszej osoby boks, kręgle, w których będziemy musieli wziąć charakterystyczny dla tego sportu zamach, tenis stołowy, gdzie pomachamy rakietką oraz uprawiać lekkoatletykę, na którą składa się kilka mniejszych dyscyplin - między innymi skok w dal.

Warstwa technicznaOprawa graficzna gry jest kolorowa i ma na celu zachęcanie do dalszej rozgrywki. Choć w czasie zabawy nie usłyszymy tu żadnych charakterystycznych utworów, na soundtrack gry składa się wiele piosenekpopowych, w tym „Just Dance” Lady Gagi czy „Acceptable in the 80's” Calvina Harrisa. Towarzyszą nam one między zmaganiami, bądź też podczas odtwarzania powtórek.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 04 sierpnia 2017.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1-4 graczy, kooperacja, rywalizacja, single player, split screen, wspólny ekran
2-4 graczy, kooperacja, rywalizacja, multiplayer
Gra

Kinect Sports

Wydania gry

już wydane
# 04 listopada 2010 360
# 10 listopada 2010 360

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
360