Gamedile.pl

#
Opis gry
Kirby: Battle Royale to zaprojektowana z myślą o platformie Nintendo 3DS dynamiczna zręcznościówka stanowiąca kontynuację popularnej serii, która jest z kolei jedną z flagowych dla japońskiego koncernu Nintendo. Całość powstała w studiu HAL Laboratory, które współpracuje z wyżej wspomnianym gigantem od lat. Jest to pierwsza odsłona serii, która kładzie tak duży nacisk na zabawę wieloosobową.

Mechanika rozgrywkiKirby: Battle Royale jest bardzo dynamiczną zręcznościówką, która oferuje możliwość zabawy w pojedynkę, jednak prawdziwą pełnię swoich możliwości rozwija dopiero w module rozgrywki wieloosobowej. W niej razem z innymi graczami trafiamy na zamkniętą arenę, a naszym głównym zadaniem jest pozbycie się wszystkich rywali. Sterujemy przy tym Kirbym (każdy gracz będzie dysponował innym kolorem tego właśnie bohatera) - postacią, która posiada unikalną zdolność pochłaniania mocy innych. Sam schemat walki nie należy do skomplikowanych - musimy w nim po prostu zadawać obrażenia, przy okazji unikając ciosów wyprowadzanych przez rywali.

Nie każdy z dziesięciu różnych trybów zabawy zmusza nas do walki - choć większość opiera się na rywalizacji, często polega ona na odnajdywaniu określonych przedmiotów i transportowaniu ich do wybranego punku czy też utrzymywania kontroli nad wybranym regionem areny. Bawić możemy się zarówno lokalnie, jak i w sieci. Ta druga opcja została wprowadzona w tej odsłonie - we wcześniejszych odsłonach cyklu nie była dostępna.

Warstwa technicznaKirby: Battle Royale zostało stworzone w tej samej stylistyce, co poprzednie odsłony cyklu. Oznacza to, że mamy tu do czynienia z obfitującą w jaskrawe kolory oprawą wizualną, jak również przyjemnym udźwiękowieniem, które zachęca do dalszej zabawy. W zależności od tego, w którym trybie zabawy się bawimy, zmianie ulega usytuowanie kamery - czasem akcję obserwujemy z góry, a czasem - w rzucie izometrycznym.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 14 października 2017.

Klasyfikacja PEGI

brak danych

Tryby rozgrywki

1-4 graczy, rywalizacja, single player
2-4 graczy, rywalizacja, multiplayer
Gra

Kirby: Battle Royale

  • Platformy: 3DS
  • Gatunek: Zręcznościowa
  • Producenci:
  • Wydawcy: Nintendo
  • Tematy Abstrakcyjna

Wydania gry

już wydane
# 03 listopada 2017 3DS
# 03 listopada 2017 3DS

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
3DS