Gamedile.pl

#
Opis gry
Kirby Star Allies jest kolejną odsłoną bardzo popularne, jednej z najbardziej kojarzących się z japońskim koncernem Nintendo serii. Jest to jednocześnie jej pierwsze pojawienie się na łamach konsoli Nintendo Switch, dla której powstała w formie ekskluzywnej. Gra wprowadza powiew świeżości do całego cyklu, oferując mnóstwo nowych funkcjonalności.

Wieści o powstawaniu gry Kirby po raz pierwszy pojawiły się na targach E3 2017. Wtedy też całość występowała pod roboczą nazwą Kirby for Switch. Znacznie później postanowiono ujawnić oficjalny tytuł gry jako Kirby Star Allies.

Mechanika rozgrywkiKirby Star Allies to dwuwymiarowa side-scrollowa platformówka, w której kierujemy poczynaniami tytułowego różowego stworka. Posiada on bardzo unikalną zdolność - potrafi połykać przeciwników i przejmować ich moce. W związku z tym jest w stanie przybierać nowe formy, co ma swoje odzwierciedlenie nie tylko w wyglądzie, ale i zmianie zdolności, jakimi się posługuje. Połykając rycerza pozyska miecz, którym może walczyć z innymi rywalami - pochłaniając kule ognia z kolei sam zyskuje możliwość posługiwania się tym żywiołem. Nowych form jest znacznie więcej, niż w poprzednich odsłonach cyklu, a każdą z pozyskiwanych mocy możemy dodatkowo ulepszyć, by cieszyć się jeszcze większą siłą ataku.

Jedną z największych zmian w grze jest możliwość rozgrywki wieloosobowej, w którą mogą być zaangażowane maksymalnie cztery osoby. Skorzystają one z poziomego ustawienia kontrolera Joy-Con.

Warstwa technicznaKirby to gra przeznaczona również dla młodszych odbiorców, co ma swoje odzwierciedlenie w oprawie graficznej - ta obfituje w bardzo wesołe kolory. Po raz pierwszy w historii cyklu całość dostępna jest w wysokiej rozdzielczości, którą zapewnia docelowa platforma sprzętowa. Sympatyczny charakter gry dodatkowo buduje udźwiękowienie, stale zachęcające do dalszej zabawy.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 16 czerwca 2017.

Klasyfikacja PEGI

brak danych

Tryby rozgrywki

1-4 graczy, kooperacja, single player, wspólny ekran
brak trybu sieciowego
Najświeższe informacje
 • #

  Kirby Star Allies z marcową datą premiery

  12 stycznia 2018
  Kolejna gra z uroczym Kirby'm jest na horyzoncie! Kirby Star Allies, bo o niej mowa, zadebiutuje 16 marca tego roku na łamach konsoli Nintendo Switch - ujawniono w czasie konferencji Internetowej Nintendo Direct....
 • #

  Kirby w 2018 roku trafi na Switcha

  13 czerwca 2017
  Zorganizowana drogą internetową konferencja firmy Nintendo w ramach targów E3 2017 zdradziła, że powstaje kolejna odsłona serii Kirby. Nowa gra z bardzo sympatycznym różowym bohaterem na pierwszym planie będzie...

Gry podobne do Kirby Star Allies

Gra

Kirby Star Allies

 • Platformy: Switch
 • Gatunek: Platformówka» Zręcznościowa
 • Producenci: Nintendo
 • Wydawcy: Nintendo APN Promise
 • Perspektywa: Z boku
 • Prezentacja: 2,5D

Wydania gry

już wydane
# 16 marca 2018 Switch
# 16 marca 2018 Switch

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
SWITCH