Gamedile.pl

#

Madden NFL 25

360PS3PS4XO
Opis gry
Madden NFL 25 jest 29. odsłoną popularnego cyklu gier sportowych poruszających dyscyplinę futbolu amerykańskiego. Podążając za rokrocznie stosowaną numeracją, produkcja powinna nosić numerek „14” w tytule - autorzy postanowili jednak uczcić dwudziestopięciolecie istnienia serii nową cyferką. Jest to jednorazowy zabieg, a od kolejnej edycji gry numeracja wraca na stare tory. Madden NFL 25 jest pierwszą częścią serii, która ukazała się na konsolach ósmej generacji, porzuciwszy konsole generacji starszej niż siódma.

Tradycyjnie już dla kolejnych odsłon cyklu autorzy postanowili oddać w ręce fanów głosowanie na sportowca, który trafił na okładkę tej odsłony serii. W ścisłym finale głosowania znaleźli się Adrian Peterson z Minnesota Vikings i Barry Sanders z Detroit Lions. Ten pierwszy wygrał, trafiając na box edycji na PlayStation 3 i Xbox 360. Wraz z zapowiedzią gry w wersji na konsole nowszej generacji na targach E3 2013, Electronic Arts poinformowało, że okładkową gwiazdą tych edycji będzie Sanders, zdobywca drugiego miejsca w głównym głosowaniu.

Mechanika rozgrywkiTradycyjnie dla całej serii, gra ma charakter symulacji futbolu amerykańskiego. Przejmujemy kontrolę nad jedną z kilkudziesięciu licencjonowanych drużyn piłkarskich (a zatem takich znanych z prawdziwego życia), by poprowadzić ją przez kolejne szczeble kariery. Autorzy zadbali o zaktualizowanie bazy drużyn i sportowców, by ta odzwierciedlała stan na sezon 2013/2014.

Główne założenia rozgrywki nie różnią się zasadniczo, a w całość można grać zarówno w pojedynkę, jak i z przyjaciółmi - czy to przez Internet, czy też przy jednej konsoli.


Warstwa technicznaGra w wersji na platformy ósmej generacji (Xbox One i PlayStation 4) wykorzystuje nowy silnik Ignite, zastosowany również w innych tytułach sportowych Electronic Arts. Zapewnia on ogromny skok jeżeli chodzi o oprawę wizualną, ale też pozwala na większe zaawansowanie w innych kwestiach technicznych. Edycje na starsze konsole bazują na poprzednio stosowanym silniku i bardzo przypominają graficznie to, co zostało zaprezentowane w poprzednich częściach cyklu.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 05 kwietnia 2018.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1-6 graczy, kooperacja, rywalizacja, single player, wspólny ekran
2-6 graczy, kooperacja, rywalizacja, multiplayer
Gra

Madden NFL 25

Wydania gry

już wydane
# 27 sierpnia 2013 360PS3
# 15 listopada 2013 PS4
# 22 listopada 2013 XO