Mass Effect: Andromeda (Mass Effect 4) - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

Znana także jako Mass Effect 4.
Opis gry
Mass Effect: Andromeda to czwarta odsłona niezwykle popularnej serii trzecioosobowych gier RPG. Jej przygotowanie studio BioWare powierzyło swojemu montrealskiemu oddziałowi, który pomagał przy tworzeniu dwóch poprzednich części sagi. Po raz kolejny mamy do czynienia z dynamiczną produkcją, która stawia zarówno na wciągającą rozgrywkę, jak i głęboką wielowarstwową fabułę. Jako że pierwotnie seria miała się skończyć na trylogii, tutaj mamy do czynienia z czymś zupełnie nowym, przede wszystkim pod kątem fabuły.

Mass Effect: Andromeda po raz pierwszy zostało pokazane światu na targach E3 2015. Autorzy jednak dawkowali informacje na temat samej gry, trzymając niemal wszystko w sekrecie.

Fabuła gryHistoria opowiedziana w grze przenosi nas do Andromedy - niewidzianej i nieprzedstawionej wcześniej w serii galaktyki i ma miejsce między wydarzeniami z drugiej i trzeciej odsłony cyklu. Nie stanowi zatem kontynuacji opowieści znanej z trylogii (co zostało zresztą przez nas wspomniane na początku).

Przedstawiciele ludzkości oraz najbardziej liczących się w galaktyce ras wchodzących w Inicjatywę Andromeda postanawiają zboczyć z Drogi Mlecznej i na stale osiedlić się w jednym miejscu, by zbudować trwały dom i miejsce do życia. Przybliżona nam tutaj zostaje postać mężczyzny lub kobiety (do wyboru) o nazwisku Ryder - odnajdzie się on(a) w nowym środowisku, do którego będzie musiał(a) się dostosować, by przeżyć. Nie będzie to proste, gdyż tyle co odkryta galaktyka obfituje w niespodzianki, a w dodatku wcale nie jest jeszcze niezamieszkana.

Mechanika rozgrywkiRozgrywka w grze stawia na wszystko to, do czego przyzwyczaiły nas również poprzednie odsłony serii. Oznacza to, że większość czasu spędzamy tutaj na eksploracji oraz poznawaniu nowych miejsc. Kosmos przemierzamy na pokładzie naszego własnego statku kosmicznego, lądując na różnych planetach celem wykonywania rozmaitych misji. Autorzy zdecydowali się w znacznym stopniu powiększyć rozmiar zwiedzanych terenów, ale też wprowadzili wiele wygodnych form przemierzania takowych - możemy na przykład wykorzystać jetpack, by wykonywać dalekosiężne skoki.

Ważnym elementem zabawy jest wciąż rozwój umiejętności kierowanego przez nas bohatera (lub bohaterki), a także werbowanie nowych członków do naszej drużyny.

Warstwa technicznaMass Effect: Andromeda bazuje na silniku Frostbite, wykorzystanym między innymi w Mirror's Edge Catalyst. Gwarantuje on bardzo wysokiej klasy oprawę graficzną, obfitującą w efekty specjalne, a jednocześnie mało wymagającą sprzętowo. Oprawa audio gry ma za zadanie budować klimat całości - można więc liczyć na utwory bardzo kojarzące się z przebywaniem w przestrzeni kosmicznej.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 03 grudnia 2016.
PlayStation 4
PS4 Pro Enhancedobsługa gry zdalnejfunkcja wibracji DualShock 4 • HD 720p/1080i/1080p • 50 GB wymaganego miejsca na dysku
Xbox One
PS4 Pro Enhancedobsługa gry zdalnejfunkcja wibracji DualShock 4

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
2-4 graczy, kooperacja, rywalizacja, multiplayer
Najświeższe informacje
 • #

  Najnowsza aktualizacja Mass Effect: Andromeda porzuca Denuvo

  10 lipca 2017
  Choć ani Bioware, ani Electronic Arts nie zająknęły się na ten temat ani słowem, najnowszy update do Mass Effect: Andromeda pozbył się popularnego zabezpieczenia antypirackiego Denuvo. O sprawie doniósł serwis...
 • #

  Mass Effect: Andromeda zabezpieczona nową wersją Denuvo

  10 kwietnia 2017
  Pierwsza aktualizacja do Mass Effect: Andromeda miała wprowadzić wiele zmian, a w szczególności poprawić fatalnie wyglądające animacje twarzy bohaterów. BioWare nie tylko zabrało się za korektę błędów,...
 • #

  Dziś debiutuje patch 1.05 do Mass Effect: Andromeda

  06 kwietnia 2017
  Mass Effect: Andromeda miało swoją premierę 21 marca i zebrało w większości pozytywne opinie recenzentów - oceny nie były jednak najwyższe. Powodem tego stanu jest zatrzęsienie błędów, które skuteczne...
Gra

Mass Effect: Andromeda

Wydania gry

już wydane
# 21 marca 2017 PCPS4XO
# 23 marca 2017 PCPS4XO

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PC
PS4
XO