Memoria - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

#
Opis gry
Memoria to stworzona przez studio Daedalic Entertainment, specjalizujące się właśnie w tego typu produkcjach, gra przygodowa, będąca kontynuacją jej prequela, Chains of Satinav. Po raz kolejny przeniesiemy się w niej do świata Aventurii, poznając kolejny rozdział przygód Gerona, młodego łapacza ptaków, ale również zgłębiając historię innych postaci.

Memoria przybliża nam losy pięknej księżniczki Sadja, żyjącej w położonym bardzo daleko Fasarze. Pewnego dnia wyrusza ona do walki z demonami, które zaczęły panoszyć się po pustyni zwanej Gorią. W planach miała zapisanie się na kartach historii i zostanie niezapomnianą bohaterką - z nieznanych przyczyn jej się to jednak nie powiodło. Księżniczka zaginęła bez śladu, niemal od razu będąc zapomniana.

Pięć wieków później młody mężczyzna trudniący się zawodem ptaszołapa poznaje wędrownego kupca o imieniu Fahi. Przebywający przez las mężczyzna składa bohaterowi propozycję nie do odrzucenia: przywróci ciało jego dziewczyny, we wcześniejszej grze zamienionej w kruka, do oryginalnej formy, jeżeli ten zgłębi tajemnicę Sadji i dowie się, co tak naprawdę się z nią stało. Geron bez wahania zgodzi się na ten układ nie wiedząc, że zapoczątkuje łańcuch wydarzeń, który wkrótce przyniesie mrok do rodzinnego Andergastu i nie tylko.

Napisaniem historii Memorii zajął się Kevin Mentz, współautor scenariusza Deponii oraz autor tego znanego z A New Beginning. Gra łączy w sobie elementy doskonale znane fanom klasycznych przygodówek typu point and click wraz z tymi charakterystycznymi dla autorów, a więc niesamowitą, ręcznie rysowaną oprawą graficzną, zaskakującą fabułą oraz klimatycznym soundtrackiem, który w pełni pozwala graczom zagłębić się w świat gry.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 18 marca 2013.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

brak danych
brak danych
Najświeższe informacje
Gra

Memoria

Wydania gry

już wydane
30 sierpnia 2013 PC
# 04 czerwca 2014 PC